„Letní šachová pohádka“ ve Středisku volného času Korunka

Zobrazit: „Letní šachová pohádka“ ve Středisku volného času Korunka

V Korunce proběhl již třetí ročník příměstského tábora „Letní šachová pohádka“, který je určen dětem z mateřských škol, které hrají šachy.

Po celém roce výuky jsme spojili všechny teoretické a praktické znalosti do pestrých výletů. Děti se hravou formou seznámily s historií a vznikem hry šachů, názvem a tvary figurek, šachovnicemi aj. Hrály obří dřevěné šachy na nádvoří Slezskoostravského hradu, na zřícenině hradu Starý Jičín hledaly hradní věže a spojitost se symbolem věží na šachovnici.
V zámku v Hradci nad Moravicí se dozvěděly i to, proč se šachům říká královská hra. Na dalším výletě si děti vyrobily šachovnici na pařezu a místo figurek měly kamínky, které si nasbíraly v potoce. Na ně si pak namalovaly symboly figurek. Děti zjistily, že i když nemají šachovnici s figurkami, mají šikovné ručičky a znají pravidla hry, mohou si šachy zahrát kdekoliv a z čehokoliv. Postavily si dokonce i obří šachovnici v Dětském světě ve Velkých Karlovicích.

Každý den tábora hrály děti šachy jinou kreativní formou a velice je to bavilo. V ranních blocích, před výlety, probíhaly jednotlivé šachové partie mezi dětmi v šachové učebně. V pátek se vše zakončilo šachovým turnajem dětí.

Každý účastník letního tábora si odnesl diplom a malou odměnu na památku.