Ostravské sportovní hry hlásí rekordní zapojení základních škol do obvodních florbalových kol

Zobrazit: Ostravské sportovní hry hlásí rekordní zapojení základních škol do obvodních florbalových kol

Soutěže ve florbalu na základních školách se staly nedílnou součástí rozvoje sportovního ducha a zároveň zdravého životního stylu v Ostravě. Více než měsíc již probíhají obvodní florbalová kola, kde se základní školy utkávají o postup do okresních kol a o body do Ostravských sportovních her.

Proběhlo již 17 obvodních kol a do konce roku 2023 zbývá odehrát další 3 kola, ale už teď víme že v 17 obvodních kolech se celkem zúčastnilo 860 žáků ze 36 ostravských škol a víceletých gymnázií, což představuje významnou část mladé populace města. Konfrontace těch nejlepších a postupujících do okresních finále je plánována na březen 2024. V každé kategorii se do této fáze probojuje 6 nejlepších družstev. Soutěží se ve čtyřech různých kategoriích, zahrnujících žákyně a žáky z 1.-3. tříd, 4.-5. tříd, 6.-7. tříd a 8.-9. tříd.

Ostravské sportovní hry se stávají nejen arénou pro sportovní soutěžení, ale také platformou pro výchovu zdravého životního stylu a podporu fyzické aktivity mezi mladou generací ostravských žáků. V kontextu evropských statistik, které naznačují, že Česká republika má jednu z nejvyšších zaznamenanou nadváhu a obezitu v Evropě u dětí od 7 do 17 let, se tato snaha stává ještě významnější. Město Ostrava se tímto projektem snaží aktivně přispět ke změně této situace a podporovat děti v pohybové aktivitě.