4. ročníku Ostravských sportovních her se v prvních dvou disciplínách zúčastnilo 650 žáků!

Zobrazit: 4. ročníku Ostravských sportovních her se v prvních dvou disciplínách zúčastnilo 650 žáků!

Na přelomu září a října se v rámci Ostravských sportovních her uskutečnily dvě sportovní disciplíny.

Ve dnech 26. a 27. září 2023 uspořádala Základní škola Ostrava Poruba, Porubská 832 okresní kola v atletickém čtyřboji žáků 2. stupně základních škol. Soutěž měla rekordní účast – závodilo 370 žákyň a žáků, tedy 78 družstev z 24 ostravských základních škol. Žáci soutěžili ve čtyřboji – běhu na 60 m, skoku dalekém nebo vysokém, hodu míčkem nebo vrhu koulí a vytrvalostním běhu. Bojovalo se nejen o poháry a medaile, ale také o postup do krajského kola, kde postupují vítězná družstva.

Nejlépe se vedlo Základní škole Dvorského 1, Ostrava – Bělský Les (kategorie III. a IV.) Základní škola Ostrava Poruba, Porubská 832 (kategorie III. a IV. D).

Dne 11. října 2023 uspořádala Základní škola Srbská, Ostrava – Výškovice okresní kolo v přespolním běhu. Závody se konaly v běžeckém areálu v Bělském lese, závodilo 280 žákyň a žáků z 15 ostravských škol. Soutěžilo se ve 4 kategoriích, mladší žákyně běžely 1 km, mladší žáci a starší žákyně 1,5 km a starší žáci měli trať dlouhou 2 km. Školy reprezentovala v jednotlivých kategoriích šestičlenná družstva, hodnotilo se pořadí čtyř nejlépe umístěných závodníků družstva.

Nejlépe se vedlo Základní škole Dvorského 1, Ostrava – Bělský Les, která zvítězila ve 3 kategoriích – III. H, IV. D a IV. H.