Pokračování projektu Propojení světa kultury, umění a pohybu

Zobrazit: Pokračování projektu Propojení světa kultury, umění a pohybu

Projekt, který probíhá ve spolupráci s Cirkusem trochu jinak a uskutečňuje se za finanční podpory Evropské unie, od začátku roku 2023 zavítal do třech ostravských základních škol.

Na ZŠ Gen. Janka Ostrava – Mariánské Hory, ZŠ Šoupala Ostrava – Poruba a ZŠ Chrustova – Slezská Ostrava se uskutečnily workshopy s umělci, kteří s žáky prohlubovali dovednosti jako je např. žonglování, párová akrobacie či tanec. Žáci tak byli dva dny v přímé interakci s umělci, se svými pedagogy a spolužáky. Pracovali v týmu, učili se improvizaci, naučili se disciplíně.  

Cílem projektu je především rozvoj tvořivosti, kreativního myšlení u žáků základních škol, prohlubování vědomostí v oblasti kreativního učení a sdílení příkladů dobré praxe mezi pedagogy a umělci. Projekt se také zaměřuje na téma šikany, sociálního vyloučení a současně motivaci jednotlivých dětí k hledání a rozvoji individuálních talentů se zaměřením na pohybové disciplíny nového cirkusu.

Celkem se do projektu ve šk. roce 2022/2023 zapojilo kolem 1 500 žáků a 50 pedagogů a 8 umělců.

 „Chci Vám touto cestou poděkovat za realizaci tohoto projektu a za to, že jste nám dali možnost se do něj zapojit. Oba dny strávené s umělci byly fenomenálním zážitkem zejména pro děti, ale i zaměstnance naší školy. Jedná se o skutečně výjimečné osobnosti po umělecké, lidské i profesionální stránce. Pozitivní energie a radost z pohybu je přesně to, co v dnešní nelehké době všichni potřebujeme. S pozdravem Mgr. Bc. Martin Kolářředitel školy Základní škola Ostrava – Mariánské Hory, Gen. Janka 1208, p. o“