Možnosti zahraniční spolupráce pro MŠ a ZŠ (novinky, inspirace)

Zobrazit: Možnosti zahraniční spolupráce pro MŠ a ZŠ (novinky, inspirace)

NOVINKY

Metodické semináře eTwinning Chtěli byste realizovat mezinárodní projekty v online komunitě eTwinning, ale nevíte, jak na to? Přijďte na metodický seminář, kde vám zkušení ambasadoři všechno vysvětlí. Zjistíte, jak eTwinningový projekt připravit a začlenit do výuky. Můžete se také inspirovat příklady dobré praxe. V listopadu a prosinci proběhnou metodické semináře na různých místech republiky. Jejich přehled a registraci najdete na etwinning.cz/metodicke-seminare.  

Cesta na Sever za vzděláváním Zajímá vás, jak vypadá vzdělávání v Norsku nebo na Islandu? Hledáte inspiraci pro svou výuku? Tak přijďte 7. prosince do Knihovny Jiřího Mahena v Brně na setkání s učiteli, kteří se díky Fondům EHP pustili do úspěšné spolupráce s kolegy z těchto severských zemí. Těšit se můžete na diskusi o zajímavých zážitcích, sdílení příkladů dobré praxe, skandinávskou svačinku i adventní překvapení! Registrovat se můžete do 2. prosince.

Sledujte kancelář CZELO Od roku 2021 provozuje DZS v Bruselu Českou styčnou kancelář pro vzdělávání a výzkum (CZELO), která informuje o dění v oblasti vzdělávání na evropské úrovni a podporuje české školy a organizace. CZELO nyní připravuje informační akce pro zájemce o tzv. centralizované aktivity Erasmus+. Základních škol se týkají projekty Jean Monnet, které se zaměřují na výuku o Evropské unii. Sledujte aktuální pozvánky na dzs.cz/czelo a na sociálních sítích kanceláře.

INSPIRACE

Příručky o Erasmus+ pro začátečníky Zaujal vás program Erasmus+, ale nevíte, jestli je vhodný pro vás a vaši školu? Prolistujte si brožurku, kterou pro nové zájemce připravila Evropská komise. Zjednodušenou a přehlednou formou představuje příležitosti pro oblast školního vzdělávání. K dispozici je i v češtině. Komise vydala také příručku pro boj s dezinformacemi a na podporu digitální gramotnosti. Obsahuje praktické tipy a aktivity vhodné do školní výuky.

Scientix: tipy pro STEM učitele Učíte přírodovědné předměty a zajímají vás nové trendy ve vzdělávání? Pusťte si novou epizodu ze série #ScientixTV, která se věnuje výuce s využitím nových technologií, jako je virtuální a rozšířená realita. Stále také máte možnost registrovat se na letošní konferenci Scientix, která se bude konat online ve dnech 18.-19. listopadu. Účast je zdarma.