On line setkání (nejen) rodičů dětí s dyslexií

Datum: 22. 04. 2021
Čas: 16:00 - 18:00
Místo: online

Jste rodič dyslektika, věnujete se problematice dyslexie nebo Vás toto téma zajímá? Přijďte sdílet své zkušenosti a příběhy na setkání (nejen) rodičů dětí s dyslexií on-line.

Rádi bychom nabídli prostor pro sdílení vašich zkušeností, starostí. Naslouchali vašim potřebám při překonávání překážek, kterým musíte denně čelit při vzdělávání vašeho dítěte. Anebo co vám pomáhá, eventuálně máte pocit, že by pomohlo. A třeba i nabídli zajímavé informace, typy pro práci. Nebo jen to, že nato nejste sami. Každodenní život – život s dyslexií – sebeúcta, příprava na zaměstnání, plánování organizace času, jak mít uklizeno, rozpočet atd.

Program:

  • Dyslexie jako výzva, celoživotní diagnóza
  • Osobnosti s dyslexií, domácí příprava
  • Kompenzační mechanismy, komunikace
  • Styly učení, pomůcky
  • Přehledy učiva, hry
  • Trénování mozku, volný čas – koníčky

Lektorka: Mgr. Kateřina Nikelová – vystudovala Speciální pedagogiku na katedře Speciální pedagogiky na Ostravské Univerzitě v Ostravě. V současnosti působí jako speciální pedagog na Základní škole a mateřská škole Ostrava, Ostrčilova. Lektorka Metody dobrého startu, kterou pravidelně přednáší nejenom u nás, ale i na Slovensku. Zabývá se dětmi a dospělými s dyslexií a nadanými dyslektiky. Speciální pedagogice se věnuje celý profesní život v různých obměnách.

Setkání je určeno nejenom pro rodiče žáků, ale i pro ředitele a pedagogické pracovníky ZŠ.

V případě Vašeho zájmu se prosím registrujte na stránce: https://map.ostrava.cz/udalosti/on-line-setkani-nejen-rodicu-deti-s-dyslexii/

Účast na on line setkání je pro Vás bezplatná.

Těšíme se na setkání s Vámi