online webinář: Formativní hodnocení pro ZŠ

Datum: 28. 01. 2021
Čas: 13:00 - 16:00
Místo: online

Formativní hodnocení: Jak začít?

Formativní hodnocení je hodnocení, které podporuje v dalším učení. Je formulováno popisným jazykem, vztahuje se k předem stanoveným kritériím a jasně sděluje, co učící se zvládá a do jaké míry. Tím umožňuje plánování dalšího učení. Je to hodnocení, které pomáhá udržovat motivaci a přebírat za svůj pokrok odpovědnost. Záměrem webináře je představení přístupu formativního hodnocení, seznámení se s jeho jednotlivými složkami a procvičení formulací. Proběhne praktickou a interaktivní formou, účastníci a účastnice budou mít příležitost pro diskuzi, sdílení zkušeností a dotazy.

Lektorky webináře:

Mgr. Kristýna Hrubanová – od roku 2017 vyučuje předmět Globální rozvojové vzdělávání v přípravě učitele na Pedagogické fakultě MU v Brně a v posledních dvou letech se díky projektu Cestou vývojového kontinua intenzivně věnuje podpoře pedagogů v zavádění principů formativního hodnocení.

Mgr. Eliška Hanzlová – od roku 2019 působí jako konzultantka, lektorka a metodická podpora učitelů v rámci několika projektů, mimo jiné se zaměřuje na problematiku formativního hodnocení.

Webinář je určen pro ředitele a pedagogické pracovníky ZŠ.

Odkaz na přihlášení: https://map.ostrava.cz/udalosti/webinar-formativni-hodnoceni-pro-zs-2/