Přehled Ostravských sportovních her v březnu

Zobrazit: Přehled Ostravských sportovních her v březnu

Březen 2024 byl nabitý sportovními aktivitami v rámci Ostravských sportovních her. Asociace školních sportovních klubů Ostrava (AŠSK Ostrava) uspořádala řadu obvodních a okresních kol v různých disciplínách, kterých se zúčastnily stovky žáků ze základních škol z celého města.

Vybíjená: V březnu se uskutečnilo pět obvodních kol ve vybíjené, do kterých se zapojilo 403 žáků a žákyň z 34 škol. Turnaje ukázaly velký zájem o tento sport a nadšení mladých žáků.
Volejbal: Dívky 8. a 9. tříd se utkaly ve volejbalovém obvodním kole. Obvodního kola se zúčastnilo 8 základních škol a 68 hráček, které předvedly vyrovnané a napínavé zápasy. V kategorii chlapců se volejbalového turnaje v 5 školách zúčastnilo 42 hráčů.
Gymnastika: Okresního kola ve sportovní gymnastice pro žáky 1. – 9. tříd se zúčastnilo rekordních 135 talentovaných mladých žáků ze 6 základních škol. Soutěž zaznamenala nejvyšší účast v historii, což svědčí o rostoucí popularitě Ostravských sportovních her.
Basketbal: Basketbalové obvodní kolo dívek 8. a 9. tříd v obvodu Jih přilákal 7 škol a 78 žákyň. 

Březen byl pro Ostravské sportovní hry úspěšným měsícem. AŠSK Ostrava děkuje všem žákům, učitelům a organizátorům. Sportovních aktivit v rámci Ostravských sportovních her se zúčastnilo celkem 726 žáků a 60 základních škol. „OSH“ jsou skvělou příležitostí pro mladé žáky, k podpoře pohybové aktivity, rozvoji sportovních dovednosti a reprezentaci své základní školy.