Úspěchy v době distanční výuky

Zobrazit: Úspěchy v době distanční výuky

Na základní škole B. Dvorského se žákům dařilo i v této složité době. Jedna žákyně postoupila do celostátního finále olympiády v angličtině a další uspěly na poli mezinárodním.

Vyhrát okresní a posléze i krajské kolo olympiády v angličtině, a dostat se tak do republikového finále, to jistě můžeme počítat mezi úspěchy výjimečné.

Saši Kalabzové, žákyni 9. ročníku ZŠ B. Dvorského, se to podařilo. „Okresní i krajské kolo probíhaly distančně. Ani mi to nepřišlo moc obtížné, představila jsem se, odpověděla na nějaké otázky nebo popisovala obrázky,“ uvedla Saša, která se anglicky učí už od školky a zajímá se i o jiné jazyky, například němčinu nebo norštinu. „Ráda zpívám, kreslím, mám ráda zvířata, hlavně psy. Věnuji se taky počítačům a moderním technologiím vůbec, zajímá mě politika a celkově dění ve společnosti,“ prozradila talentovaná dívka a dodala, že by se chtěla stát zdravotní sestrou nebo lékařkou.

Další úspěch dobyly žákyně, které reprezentovaly Ostravu v Moskvě!

Až v daleké Moskvě reprezentovaly město Ostravu dvě žákyně ZŠ B. Dvorského. Sestry Anastasia Caramanuta (9. třída) a Sofia Caramanuta (3. třída) zvítězily v mezinárodní výtvarné soutěži pořádané v průběhu měsíce dubna v ruské metropoli, a to u příležitosti 60. výročí letu J. Gagarina do vesmíru. „Obě dívky získaly ve svých věkových kategoriích vítězné diplomy, Anastasia dokonce tři: za 1. místo, za sympatie publika (získala nejvíc lajku a komentářů u svého obrázku) a taky diplom za pravdivý, reálný přenos pocitu. Sofie získala diplom za nejlepší technický výtvarný výkon,“ uvedla Anna Stuchlíková, předsedkyně Ostravského ruského domu, který dívky do soutěže přihlásil. Další diplom, za 3. místo, získala Sofia ve stejné soutěži, konané ale v Egyptě.  Anastasia se účastnila také literární soutěže, konané rovněž u příležitosti výročí Gagarinova letu, a také zde byla velmi úspěšná – za svou sci-fi povídku Zelené světlo získala 3. místo. „Ani jsem nedoufala, že i v literární soutěži získám nějaký diplom. Z třetího místa mám radost, zvláště když uvážím, že porota vybírala z desítek soutěžních povídek,“ svěřila se talentovaná žákyně, která v novém školním roce nastupuje na uměleckou střední školu.         

„Především bych chtěl všem dívkám pogratulovat ke skvělému úspěchu. Ten je nejen výsledkem jejich přirozeného talentu, ale také píle a touhy něco dokázat,“ uvedl ředitel ZŠ B. Dvorského Miloš Kosík.