V základní škole B. Dvorského rozvíjeli čtenářskou gramotnost významní lidé

Zobrazit: V základní škole B. Dvorského rozvíjeli čtenářskou gramotnost významní lidé

Základní školu a mateřskou školu Ostrava-Bělský Les, B. Dvorského 1, příspěvková organizace navštívili na podzim známé osobnosti s cílem podpořit ve škole čtenářskou gramotnost.

Dne 19. října se vybraní žáci 7. až 9. tříd setkali s Petrem Hruškou, autorem vysoce hodnocených básnických sbírek a držitelem Ceny Magnesia Litera za poezii, jehož beseda byla věnovaná hlavně poezii.

Akce byla součástí projektu Aktivitami školní knihovny vedeme žáky ke čtenářství financovaného z dotačního programu města Ostravy.       

Výjimečný zážitek mělo také dne 22. listopadu na sedmdesát žáků 6. až 9. tříd. Do školy totiž zavítal i jim velmi dobře známý herec Vladimír Polák. U příležitosti projektu Celé Česko čte dětem žákům přečetl několik literárních ukázek, které sám vybral.

Po čtení žáci kladli herci otázky. Zajímal je divadelní život, samozřejmě působení v sestavě Tři tygři či studia a herecké začátky. Akci uzavřela scénka ze hry Dlouhý, Široký a Krátkozraký v podání žáků 9. B.

„Vladimír Polák zvolil pohádkové příběhy z dalekého Tibetu a také pověst vztahující se k životu ostravských horníků. Byly to texty jak úsměvné, tak plné hořkosladké bolesti. A byla to zábava!“ pochválila akci její organizátorka Kateřina Hajná.

Zdroj: https://www.zsdvorskeho.eu/