Výzvy ve vzdělávání pro 21. století: Ostrava otevírá dialog o budoucnosti vzdělávacího systému

Zobrazit: Výzvy ve vzdělávání pro 21. století: Ostrava otevírá dialog o budoucnosti vzdělávacího systému

Včerejší večer, 21. listopadu 2023, byl ve znamení první besedy z cyklu „Výzvy ve vzdělávání pro 21. století“. Hlavním pořadatelem bylo Statutární město Ostrava, dalšími partnery pak Národní pedagogický institut České republiky a Centrum PANT.

Jedním s hlavních diskutujících byl Matěj Bulant, šéf Odboru kurikula odborného vzdělávání, kariérového poradenství a dalšího vzdělávání, zodpovědný za revize Rámcového vzdělávacího programu v NPI ČR. Spolu s ním se na pódiu objevil Bob Kartous, renomovaný publicista, analytik a vášnivý propagátor modernizace českého vzdělávacího systému. Celým večerem provázela šéfredaktorka magazínu EduRevue, Markéta Beková, která se postarala o plynulý průběh a zajímavé otázky, které podněcovaly k hlubokým úvahám.

Téma večera nebylo zvoleno náhodně. Diskutovalo se o revizi rámcového vzdělávacího programu a aktuálních trendech moderního vzdělávání. Odborníci, ve svých rozmanitých pohledech, vytvořili dialog, který nejen odhalil výzvy, ale také naznačil cestu k efektivnímu řešení.

Pro ty, kteří se nemohli zúčastnit včerejší besedy a rádi by ji viděli máme dobrou zprávu. Videozáznam celé besedy je k dispozici viz níže.

Cyklus besed „Výzvy ve vzdělávání pro 21. století“ slibuje nejen odhalit problémy, ale také inspirativně naznačit cesty, jak připravit dnešní studenty na výzvy budoucnosti. Přidejte se k nám při dalším setkání a společně formujme budoucnost vzdělávání!

Další setkání proběhne dne 8. února 2024!

Videozáznam z besedy: