ČLOVĚK V TÍSNI SPOUŠTÍ ONLINE KURZ ČEŠTINY PRO UKRAJINSKÉ ASISTENTY PEDAGOGA

Zobrazit: ČLOVĚK V TÍSNI SPOUŠTÍ ONLINE KURZ ČEŠTINY PRO UKRAJINSKÉ ASISTENTY PEDAGOGA

Jaké jsou české termíny pro školní pomůcky nebo předměty v rozvrhu? Jak se liší hodnocení a harmonogram školního roku v českých a ukrajinských školách? To se zájemci dozví v novém online kurzu češtiny „Nauč mě to”. Kurz je určen ukrajinským asistentům a asistentkám pedagoga, kteří budou v příštím školním roce působit v českých školách. Budou si moci procvičit slovní zásobu důležitou pro pedagogickou práci a také se připravit na situace, které mohou nastat během jejich práce ve škole.

Kurzem provází hlavní protagonistka Anna Ševčenko, ukrajinská asistentka pedagoga, která právě nastoupila do české školy. Účastník spolu s ní prochází jednotlivé situace – potkává se s novými kolegy v české škole, pomáhá ukrajinským žákům s pochopením zadání od učitelky či se seznamuje s rozvrhem.

.

Kurz obsahuje modelové dialogy, interaktivní cvičení se slovní zásobou i situacemi, kde student volí různá řešení. Bezplatný kurz je určen k samostudiu. Účastník si sám volí tempo a pořadí lekcí. Lze ho pohodlně studovat i na tabletu nebo mobilním telefonu, k jednotlivým lekcím nebo slovníčkům ke stažení se dá později vracet. Prvních pět lekcí kurzu doplní v září dalších šest, které se budou věnovat komunikaci uvnitř pedagogického sboru, harmonogramu školního roku, výletům a exkurzím nebo komunikaci s rodiči.

Kurz „Nauč mě to” vytvořila společnost Člověk v tísni ve spolupráci s lektorkami Českého centra Kyjev a se společností EducaSoft, která se podílela na koncepci kurzu a vývoji portálu kurzu. Vznik kurzu byl podpořen ze sbírky SOS Ukrajina.

Začít studovat můžete na: https://kurz-cestiny.clovekvtisni.cz 

V případě jakýkoliv dotazů se obracejte na paní Veronika Kartákovou, metodičku vzdělávání ukrajinských dětí a pedagogických pracovníků, tel. č. 737 574 002, e-mail: veronika.kartakova@clovekvtisni.cz

Zdroj: https://www.clovekvtisni.cz/clovek-v-tisni-online-kurz-pro-ukrajinske-asistenty-pedagoga-9345gp
Foto: Unsplash