DARUJTE NADBYTEČNOU VÝPOČETNÍ TECHNIKU ŽÁKŮM OSTRAVSKÝCH ŠKOL

Zobrazit: DARUJTE NADBYTEČNOU VÝPOČETNÍ TECHNIKU ŽÁKŮM OSTRAVSKÝCH ŠKOL

Přestože desítky ostravských škol využily městem vyhlášený program na podporu digitálního vzdělávání a řada z nich využila také dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na nákup nové IT techniky, i nadále mají někteří žáci problém s absolvováním distanční výuky.

Město proto přichází s výzvou pro potenciální dárce, aby školákům k potřebné výpočetní technice pomohli.

„Situaci ve školách monitorujeme a víme, že i teď na podzim ještě zůstávající žáci, kteří nedisponují dostatečným vybavením. Dovolím si proto vyzvat firmy, instituce, úřady i jednotlivce včetně magistrátu, obvodů, městských organizací a společností, aby pomohli a vybavení, které nevyužívají, darovali žákům ostravských základních škol pro jejich on-line výuku. Jde o notebooky s funkční kamerou a vestavěnými reproduktory. Pomohou také počítačové myši, webkamery a sluchátka,“ uvedla resortní náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Dárci IT techniky mohou kontaktovat přímo odbor školství a sportu Magistrátu města Ostravy, který zajišťuje koordinaci této akce a má zmapovanou potřebnost techniky na jednotlivých základních školách v Ostravě. Kontaktní osobou je Pavlína Poledníková, telefonní číslo 599 443 032, email ppolednikova1@ostrava.cz.

Příspěvek ze zcela nového programu na podporu distanční výuky v ostravských základních školách získalo celkem 43 z 56 škol zřizovaných jednotlivými městskými obvody. Peníze v celkovém objemu 3,168 milionu korun byly školám doručeny na účty v říjnu. Nakupují za ně licence k výukovým programům, digitální učebnice, hradí z nich vzdělávání všech učitelů ve vybraných aplikacích pro distanční vzdělávání, nákupy SIM karet, modemů a kamer včetně příslušenství.