Den pro školu přináší inspiraci a motivaci do škol

Zobrazit: Den pro školu přináší inspiraci a motivaci do škol

Den pro školu je bezplatný vzdělávací program, který běží více než dva roky pod záštitou MŠMT a připravuje žáky a studenty na společenské a pracovní podmínky 21. století tím, že propojuje celoročně všechny druhy a stupně škol z celé republiky s odborníky mnoha profesí, kteří v programu působí jako dobrovolníci a jsou současně prověřeni a proškoleni.

Program představuje okamžitou nabídku k obohacení výuky a způsob, jak propojit teorii s praxí. Více než 1200 prověřených dobrovolníků aktuálních profesí na svém případu žáky i studenty motivuje a inspiruje, představí předpoklady pro obor, rozšiřuje obzory, posilují sebedůvěru či růstové nastavení mysli.

Program Den pro školu pomáhá učitelům udržet krok s dobou a vybavit mladé lidi potřebnými kompetencemi do dalšího studia nebo života, popř. podpořit rozhodování či plánování o jejich budoucnosti. Vybrat si a oslovit vhodného odborníka mohou pedagogové na webu www.denproskolu.cz. Den pro školu může mít formát přednášky, workshopu, projektové hodiny nebo třídní kolektivy přivítá specialista na svém pracovišti.

Za programem Den pro školu stojí Nadace České spořitelny ve spolupráci s organizací Začni učit!

Leták pro školy naleznete ZDE.

Zdroj: https://www.denproskolu.cz/cs/