Dny Fajne rodiny 2022

Zobrazit: Dny Fajne rodiny 2022

Letošní 3. ročník Dní Fajne rodiny symbolicky odstartujeme Světovým dnem rodiny, nedělí 15. května. Více než stovku prorodinných akcí a aktivit zahájí rodinná cyklo vyjížďka „Do sedel“, ukončí ji pak tradiční festival Tátafest 19. června. Projektem, který rodinám nabízí prostor pro společné chvíle, si opět připomeneme, jak důležitá je rodina pro nás i naši společnost.

Dny Fajne rodiny znovu propojí organizátory z řad neziskových organizací, spolků, městských organizací, městských obvodů, zájmových sdružení, pro které je rodina důležitou cílovou skupinou. K myšlence se letos připojilo přes 50 organizací, neziskovek a spolků, kulturních institucí, městských společností ale i soukromých pořadatelů, kteří přinesou celkem 125 možností, jak si s rodinou užít společný čas. Ať už to jsou tradiční akce jako je Ostravský kompot, Muzejní noc, Freedom Fest, Rozmarné slavnosti řeky Ostravice nebo již zmíněný Tátafest, tak i komornější aktivity v oblíbencích rodinných centrech, knihovnách či muzeích – od nejrůznějších interaktivních programů, přes tvořivé dílny, společné hraní, opékání v přírodě, pohádková představení až po komunitně zaměřené aktivity k posílení mezigeneračního soužití.

Speciální interaktivní programy pro rodiny s dětmi čekají na své návštěvníky např. v Dolní oblasti Vítkovice, ZOO, OZO, Galerii výtvarného umění, střediscích volného času a řady dalších. Aktivní rodiny si určitě nenechají ujít swingové tančírny, sportovní závody či různá zábavná soutěžení např. při příležitosti Dne dětí. Většina akcí je se symbolickým resp. dobrovolným vstupným nebo zcela zdarma. Zvýhodněné vstupné na rodinná představení nabídne např. Planetárium a Národní divadlo moravskoslezské.

Nezapomínáme ani na rodiny v situacích, kdy potřebují podat pomocnou ruku. V rámci dní otevřených dveří a osvětových akcí přiblíží svou nabídku vybrané spolky, poskytující služby v této oblasti – od rodinného poradenství, sociálně-aktivizačních služeb, různých preventivních programů, po informace k náhradní rodinné péči a podpoře rodin pečujících o své hendikepované členy.

Prozradíme ještě, že pro návštěvníky je letos připravena soutěž o hodnotné ceny. Věříme, že si z pestré programové nabídky vybere každá rodina a Dny si tak užije naplno, podle svého. Přehled akcí a detailnější informace k nim naleznete v přehledném kalendáři ZDE. Postupně je také budeme představovat na facebooku fajnarodina.

Ohlédnutí za minulým ročníkem

Zdroj: https://fajnarodina.cz/dny-fajne-rodiny-letos-od-15-kvetna/