DNY FAJNE RODINY

Zobrazit: DNY FAJNE RODINY

Dny Fajne rodiny patří ostravským rodinám. Přináší téměř stovku akcí a aktivit na různých místech Ostravy. Ostravě záleží na tom, aby rodiny, které zde žijí, cítily, že jsou tady doma, že je město podporuje a váží si jich. Projekt navazuje na myšlenku Světového dne pro rodinu – uvědomit si, jak významnou roli rodina má a věnovat ji zaslouženou pozornost.

Letos se bude konat již 2. ročník čtyřtýdenní přehlídky pestrého programu pro rodiny s dětmi a proběhne ve dnech 22. srpna až 19. září. Projekt přispěje také k oživení dění ve městě, podpoří pořádající organizace i samotné rodiny, které byly po dlouhou dobu vystaveny tlaku protiepidemických opatření a omezení.

Dny Fajne rodiny propojují organizátory z řad neziskových organizací, spolků, městských organizací, městských obvodů, zájmových sdružení, apod., pro které je rodina důležitou cílovou skupinou. Do letošního ročníku se zapojilo přes 50 kulturních institucí, městských, ale i soukromých organizací, neziskovek a spolků, které připravily téměř stovku akcí a aktivit pro rodiny.

Dny Fajne rodiny letos odstartuje v roli „předskokana“ Fiesta latina – večer v duchu latinskoamerických rytmů, propojující rodiny cizinců, žijících v Ostravě s těmi místními, připravený pod hlavičkou Expat centra Ostrava. Prohlídku prorodinných akcí a aktivit zakončí tradiční rodinný festival Kompot na Trojhalí.

Součástí Dní budou letos jak tradiční akce, jako např. Muzejní noc, Rozmarné slavnosti, Bambifest, Řezbářské sympozium, Zažít Ostravu jinak, letní kina, tak i akce komornějšího charakteru v knihovnách, mateřských centrech a centrech pro rodinu, komunitních zahradách či střediscích volného času. Na aktivní rodiny čekají např. cyklovyjížďky, swingové tančírny, sportovní závody či společné soutěžení.

Přehled všech akcí a detailnější informace naleznete v kalendáři na stránce www.dnyfajnerodiny.cz a postupně budou představovány na facebooku @fajnarodina.

Ohlédnutí za minulým ročníkem