Doučování ostravských dětí o letních prázdninách

Zobrazit: Doučování ostravských dětí o letních prázdninách

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo program „Letní kempy 2021“ na podporu aktivit na snížení nerovnosti v přístupu ke vzdělávání a podporu duševního zdraví u dětí, které ve školním roce 2020/2021 plnily povinnou školní docházku. Z tohoto programu jsou však vyloučeny školy.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně ostravského primátora pro oblast školství a sportu proto hledala cestu, jak umožnit ostravským dětem doučování i bez podpory státu.

Z tohoto důvodu proběhlo dotazníkové šetření, z kterého vyplynulo, že z výuky ve městě úplně vypadlo více než tisíc dětí. „Jsou to děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, ale nejen ony,“ říká Andrea Hoffmannová. „Týká se to i žáků s poruchami učení, ADHD. Pro ně byla distanční výuka extrémně náročná.“ Následně město Ostrava oslovilo školy na svém území, zda by měli sílu se do prázdninového programu pro děti nějak zapojit.

„Zapojí se školy, střediska volného času, neziskovky i rozpočtové organizace města,“ plánuje Andrea Hoffmannová. Děti budou část týdne trávit ve školách a na jejich sportovištích, kde se budou věnovat sportu i učení, a k tomu se budou účastnit pravidelných projektových dnů třeba ve Světě techniky, v ZOO nebo v Planetáriu Ostrava. Cílem není, aby se jen sedělo v lavicích a doháněly se resty, ale také to, aby si děti prázdniny ve městě užily. „Problém je s tím, abychom na kempy dostali sociálně znevýhodněné děti. Ředitelé a učitelé je oslovují, ale tady budeme muset intenzivně zapojit neziskovky, které s nimi pracují dlouhodobě a mají jejich důvěru,“ vysvětluje Andrea Hoffmannová. 

Celý článek naleznete ZDE.

Zdroj: https://www.eduzin.cz/covid-19/doucovani-o-prazdninach-kdo-necekal-az-to-zaridi-stat-je-ve-vyhode/?fbclid=IwAR1CmFIpGq7wNr3K_NHx-4PWRXF54pWaJYgUBFcIST8fkwifSMpTtX-35hA