Erasmus+ Otevírá dveře: Ostravská skupina učitelů a zástupců města míří do Španělského Torrentu

Zobrazit: Erasmus+ Otevírá dveře: Ostravská skupina učitelů a zástupců města míří do Španělského Torrentu

Deset pedagogů a dva zástupci magistrátu města Ostravy se vydali na vzdělávací cestu do španělské Valencie, konkrétně do Julio Verne School (oblast Torrent). Tato třídenní studijní cesta, podpořená programem Erasmus+, slibuje mnoho nových poznatků a inspirace. Na tuto mobilitu odjíždí také náměstkyně primátora města Ostravy Mgr. Andrea Hoffmannová, PhD., která doprovodí vedoucí odboru kultury a školství Mgr. Barboru Stankušovou. Jejich přítomnost podtrhuje význam, který město přikládá vzdělávání a mezinárodní spolupráci.

Julio Verne School je známá svým inovativním přístupem ke vzdělávání a integrací nejnovějších technologií a moderních pedagogických metod. Škola, která je vzorovým příkladem ve využívání technologií a moderních pedagogických praktik, by mohla ostravským pedagogům poskytnout poznatky o tom, jak podporovat samostatné myšlení a mezinárodní perspektivu ve vzdělávání.

Ve středu se ostravská delegace setká s místostarostou města Torrent, panem Guillermem Alonsem. Toto setkání nabídne platformu pro diskusi o vzdělávacích strategiích a možnostech další spolupráce.

Foto: Julio Verne School