Fajne školní bistro – mentoring Michala Adama ve školní jídelně Základní školy a Mateřské školy Ostrava-Proskovice, Staroveská 62, p. o.

Zobrazit: Fajne školní bistro – mentoring Michala Adama ve školní jídelně Základní školy a Mateřské školy Ostrava-Proskovice, Staroveská 62, p. o.

Vedoucí školní jídelny Jana Makarová se svým kolektivem kuchařek zajišťuje školní stravování pro 90 žáků základní školy, 60 dětí mateřské školy, dále pro zaměstnance školy a cizí strávníky. Dnes přivítali ve své školní jídelně na ul. Buková 245/2A mentory Michala Adama, Mgr. Michaelu Remešovou a žáky oboru kuchař ze Střední školy společného stravování, Krakovská 1095/33, Ostrava-Hrabůvka pod vedením Jany Hořákové. Společně připravili toto menu: polévka – dýňová krémová se semínky, hlavní pokrm – pečený květák, kari omáčku, rýži, vodu s pomerančem a moučník – kynutý koláč s tvarohem a jablky s drobenkou.

V budově mateřské školy je multifunkční učebna pro přírodní vědy a technické řemeslné obory, kde je i malá kuchyňka, kterou pravidelně v rámci školního klubu navštěvují žáci 1. stupně ZŠ a učí se vařit.

Mentorka projektu „Fajne školní bistro“ Mgr. Michaela Remešová použila při své práci přístroj salimetr, který měří stupeň slanosti pokrmu s výborným výsledkem. S kvalitou a úrovní poskytovaného školního stravování byla velice spokojena.