Fajne školní bistro – mentoring Petra Bláhy ve školní jídelně Mateřské školy Ostrava-Poruba, J. Šoupala 1611, p. o.

Zobrazit: Fajne školní bistro – mentoring Petra Bláhy ve školní jídelně Mateřské školy Ostrava-Poruba, J. Šoupala 1611, p. o.

Mentor projektu Fajne školní bistro Petr Bláha připravil toto menu:

přesnídávka: žervé s červenou kapií a bylinkami, polévka: z mungo fazolek se sušenými rajčaty, hlavní pokrm: květákové curry s cuketou a hráškem, zjemněné kokosovým mlékem, rýže, svačina: jablkový koláč do misky.

Krásné přijetí pro všechny mentory Mgr. Michaelu Remešovou, PhDr. Dagmar Kovářů i partnery projektu žáky Střední školy společného stravování, Krakovská 1095/33, Ostrava-Hrabůvka pod vedením Bc. Jany Tůmové připravily učitelky mateřské školy s dětmi, pod vedením ředitelky Jindřišky Vavrečkové a její st. zástupkyně Jany Mlýnkové. V rámci mentoringu proběhl v mateřské škole projektový den na téma „zdravé stravování“. Děti o jídle nejen malovaly výkresy, skládaly obrázky, řešily potravinovou pyramidu, třídily potraviny na zdravé a nezdravé, ale i tančily a zpívaly o jídle.

Pro blížící se zápisy k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2024/2025 připravuje vedoucí školní jídelny Lucie Hrubá s kuchařkami pro rodiče „malou ochutnávku“ toho, na co se děti mohou v mateřské škole těšit.