„Fajne školní bistro“ – mentoring s Davidem Valíčkem na ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6b, p. o.

Zobrazit: „Fajne školní bistro“ – mentoring s Davidem Valíčkem na ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh, Volgogradská 6b, p. o.

Školní jídelna vaří pro 308 žáků základní školy a 124 dětí mateřské školy.

Pomocníky při přípravě pokrmů byli i žáci oboru kuchař – Střední školy společného stravování, Krakovská 1095/33, Ostrava-Hrabůvka pod vedením učitelky praktického výcviku Jany Tůmové. Mentorka – nutriční terapeutka PhDr. Dagmar Kovářů hovořila s vedoucí školní jídelny Ludmilou Gurbovičovou o dietním stravování, tvorbě jídelníčku z pohledu nutričního obsahu pokrmů a dalších tématech. Školní jídelna rovněž stravuje cizí strávníky.

Silnou stránkou v této školní jídelně je profesionální a spolehlivý tým kuchařek, pro které není jejich práce pouhým zaměstnáním, ale i koníčkem. Radka Čechová, hlavní kuchařka je opakovanou vítězkou celoměstské soutěže o „Fajny školní oběd“. V posledním ročníku této soutěže s tématem „Rostlina na talíři“ zvítězila s menu: dýňovo-hrachová polévka, dýňový karbanátek s uzeným tofu, bramborová kaše, salát polníček s medovohorčicovou zálivkou, dezert listová kapsička s jablky a dýní.

Mentor David Valíček s partnery projektu žáky oboru kuchař ze SŠSS, Krakovská 1095/33, Ostrava-Hrabůvka s učitelkou praktického výcviku Janou Tůmovou a kolektivem kuchařek školní jídelny.

V den mentoringu byly uvařeny tyto 2 pokrmy:

Gulášová polévka z hlívy ústřičné

oběd č. 1: Pečené kuřecí špalíčky s bramborovou kaší, zelný salát

oběd č. 2: Kari rizoto s hráškem a vepřovým masem, zelný salát

Mentorka PhDr. Dagmar Kovářů a vedoucí školní jídelny Ludmila Gurbovičová