Hobit učí zachraňovat životy

Zobrazit: Hobit učí zachraňovat životy

Pod názvem Hobit si zřejmě většina z nás představí malého tvora s chlupatýma nohama, ale ten český Hobit učí žáky rozpoznat příznaky vážných chorob a rychle přivolat odbornou pomoc.

HOBIT je bezplatný zdravotní vzdělávací program, který je vhodný jak pro žáky 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií, tak i pro širokou veřejnost. Název programu vznikl jako akronym pro HOdina BIologie pro živoT. Program HOBIT spadá pod Cerebrovaskulární výzkumný tým Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, kde je součástí Skupiny veřejného zdraví.

Program se zaměřuje především na cévní mozkovou příhodu (mozkovou mrtvici) a infarkt myokardu, které drží první příčky v žebříčku nejčastějších úmrtí v České republice. Protože tato vážná onemocnění mohou postihnout širokou věkovou skupinu, je dobré o nich posílit všeobecnou informovanost už od školního věku. Do programu jsou zařazeny ještě jiné choroby, které přispívají ke vzniku mrtvice a srdečního infarktu, a to cukrovka 2. typu, obezita, panická porucha a stavy závislosti. Program HOBIT zaštiťuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Pro své výukové programy má HOBIT akreditaci MŠMT.

A jak s Hobitem vzdělávat i vaše žáky?

Celý výukový program je zcela zdarma a jeho velkou výhodou je, že probíhá plně v on-line prostředí. Zapojit se do něj tak může každá škola individuálně dle svých časových možností. Jediné, co je potřeba, abyste se k výuce zaregistrovali. Na výukový program je dále navázána interaktivní online hra a pracovní listy. Studenti si tak mohou zábavnou formou procvičit právě nabyté znalosti z kurzu.