Informace k nové výzvě Fondů EHP, nové online kurzy a další inspirace pro MŠ, ZŠ

Zobrazit: Informace k nové výzvě Fondů EHP, nové online kurzy a další inspirace pro MŠ, ZŠ

Vyhlášení nové výzvy Fondů EHP


Zajímá vás spolupráce s partnery z Islandu, Lichtenštejnska nebo Norska a hledáte finance na společný projekt? Přihlaste se do výzvy programu Vzdělávání Fondů EHP. Informace pro zasílání grantových žádostí naleznete na: projekty institucionální spolupráce . Už během října a listopadu jsou pro Vás chystány webináře, kde zjistíte, jak projekty naplánovat, abyste s žádostí uspěli.

#BeInclusive EU Sport Awards

Evropská komise vyhlásila další ročník soutěže #BeInclusive EU Sport Awards, která oceňuje inspirativní projekty v oblasti sportu zaměřené na inkluzi znevýhodněných skupin. Přihlášky je možné podávat do 21. října na portálu F&TOP. Ceny jsou udělovány ve třech kategoriích a celková odměna pro vítěze činí 15 000 eur.

Nové online kurzy pro učitele


Akademie European Schoolnet zveřejnila podzimní nabídku bezplatných online kurzů pro učitele a další pracovníky ve školním vzdělávání. Vybrat si můžete například kurz o využívání zvířat ve vědě nebo o integrované výuce STEM předmětů. 

Evropský týden programování


Zapojte se do Evropského týdne programování (#CodeWeek), jehož cílem je zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému člověku. Letos se koná ve dnech 9.-24. října. Při plánování vaší akce se můžete inspirovat nápady, které navrhují čeští učitelé na itfitness.cz.

eTwinning: Kavárna Inspirace – moderované pořady na téma digitální gramotnost


Přijměte pozvání do Kavárny Inspirace na platformě eTwinning.cz, kde jsou ve spolupráci s ambasadory eTwinningu připraveny moderované pořady na téma digitální gramotnost. Online setkání, která proběhnou ve dnech 25.10. a 29.11. od 19 hodin, budou zaměřena na udržitelnost, kódování a komunikaci v rámci digitální gramotnosti. Více informací a registraci najdete ZDE.

Výzva Smartphone: Škola v kapse


Přihlaste se do výzvy Smartphone: Škola v kapse a podílejte se na tvorbě řešení, prototypu či hotového produktu pro inovativní využití chytrých telefonů ve škole. Výzva je součástí globální iniciativy DigiEduHack, do které se mohou přihlásit všichni zájemci starší 15 let. Registrace je otevřená do 27. října, hackathon proběhne 9.-10. listopadu.

Nový ERASMUS+

Program Erasmus+ prošel výraznou transformací a zájemcům o zahraniční zkušenost přináší celou řadu novinek. Více informací naleznete v podzimním vydání Mozaiky Dočtete se například, jaká témata budou pro Erasmus+ v jeho další etapě důležitá a jak můžete tyto priority zohlednit při přípravě vašich projektů. Pokud Mozaiku neodebíráte? Můžete se registrovat na webu, vybrat si můžete digitální i tištěnou verzi.