Letem světem

Zobrazit: Letem světem

Mateřská škola Staňkova realizovala díky finanční podpoře statutárního města Ostravy projekt „Letem světem“.

Projekt byl realizován v několika fázích. Na začátku roku paní učitelky připravily témata a přehled aktivit, které byly následně realizovány. V rámci projektových dnů děti ve fantazii navštívily Evropu, Afriku, Asii, Ameriku a Arktidu.

Nejdůležitějším místem jejich cesty v rámci Evropy byla Česká republika. Děti si poslechly českou hymnu, vyrobily vlajku, znak a malovaly národní strom lípu. Seznámily se s hlavním městem Prahou, hrály si na Karlův most, z kostek stavěly Pražský hrad.

Druhým kontinentem byla Afrika. Děti na mapě zjistily, kde tento kontinent nachází, jak je od České republiky vzdálený. Velkým zážitkem pro děti bylo bubnování na africké bubny djembe.

Třetím kontinentem byla Asie. Děti se podívaly do indické džungle, potkaly tygra a slona indického, zamířily také na velbloudí závody. V Himalájích vylezly na nejvyšší horu svět Mount Eveverst. Jejich zájmu neunikla Velká čínská zeď.

Čtvrtým kontinentem byla Amerika. Při této cestě musely překonat Atlantický oceán. Některé děti si vyzkoušely cestu lodí s Kryštofem Kolumbem. Povídaly si o různých zajímavostech a zjistily, že některé potraviny, které máme běžně doma, jsou původem z Ameriky. Nejvíce děti zaujaly původní obyvatelé – Indiáni.

Posledním místem, které děti navštívily byla Arktida a Grónsko. Na cestu se musely pořádně připravit, protože na pólu je mnohem větší zima než u nás. Děti se seznámily se zvířátky, které v mrazivých podmínkách dokážou přežít. Nechyběla ani pořádná koulovačka a pravá eskymácká pusa.