Metodické kurzy pro pedagogy na VŠB-TUO

Zobrazit: Metodické kurzy pro pedagogy na VŠB-TUO

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava připravila ve spolupráci s Ostravskou univerzitou metodické kurzy pro pedagogy. Jejich nabídku naleznete níže.

.

.

.

.

.

.

Fenomén 3D tisk
3D tisk je proces, při kterém se z digitální předlohy (3D modelu) vytváří fyzický model. Je to proces aditivní, to znamená, že se materiál přidává. Skutečný model tak vzniká na 3D tiskárně vrstvu po vrstvě. Zní to jednoduše, ale současný fenomén 3D tisk ovládl snad všechna odvětví výroby i našeho běžného života. Co všechno, z čeho a jak se dá dnes tisknout? Jaká nás čeká s 3D tiskem budoucnost? A jak tento obor vysvětlit žákům základních a středních škol – od základů až po složitější praktická cvičení?

Termín: 26.01.2023
Čas: 9:00 – 16:00
Místo: VŠB-TUO

Více informací naleznete ZDE.

Stavíme telefon
Kurz /workshop je vhodný nejen pro pedagogy a lektory kroužků, ale také pro všechny nadšence pro techniku, studenty, kutily a další zájemce.
Pod vedením lektora z VŠB – Technické univerzity Ostrava postavíte vlastní funkční telefon a získáte teoretické i praktické zkušenosti, ale také užitečné návody (metodiku a videonávod) pro technický kroužek, dílny, projektové vyučování apod.
Termín: 30.01.2023
Čas: 13:00 – 17:30
Místo: VŠB-TUO

Více informací naleznete ZDE.

Druhy energií v experimentech
Jak učit energie a energetiku, experimenty a návody, jak přiblížit i složitá témata dětem.

Metodický kurz pro učitele fyziky, chemie, pro lektory kroužků, pedagogy volného času.

Termín: 20.02.2023
Čas: 9:00 – 16:00
Místo: VŠB-TUO

Více informací naleznete ZDE.