Migrace a kariérové poradenství – zdroje a metody pro kariérového poradce

Zobrazit: Migrace a kariérové poradenství – zdroje a metody pro kariérového poradce
Datum: 30. 03. 2022
Čas: 15:00 - 17:00
Místo: Online

Aktuální situace s válkou na Ukrajině přináší nové výzvy také pro kariérové poradce. Jaké metodické zdroje a zkušenosti můžeme využít při práci s uprchlíky z Ukrajiny? Jakými osvědčenými přístupy z Česka i Evropy se můžeme inspirovat?

Přihlaste se na webinář, na kterém kariéroví poradci a další odborníci budou sdílet své zkušenosti s kariérovým poradenstvím s migranty.


Přihlašování na webinář probíhá skrze registrační formulář. Link k přihlášení vám bude zaslán den před konáním webináře.

Na webináři představíme:

  • zajímavé zdroje a odkazy na materiály pro práci s migranty a multikulturní poradenství
  • metodické materiály
  • inspirativní přístupy z Česka i zahraničí

Součástí webináře bude prezentace kariérové poradkyně Alice Mullerové, která představí metodické přístupy ke kariérovému poradenství s migranty a zkušenosti  z programu Erasmus a dalších projektů neziskové organizace InBáze.

Alexanda Kourzi z Národního pedagogického institutu promluví o aspektech začleňování dětí s odlišným mateřským jazykem na základních a středních školách.

Petr Chaluš a Helena Pechová z Euroguidance představí aktuální přehled zdrojů pro kariérové poradenství s migranty z ČR a Evropy.

Dalšími hosty budou kariéroví poradci, kteří budou sdílet své zkušenosti s poradenstvím s migranty.

Anna Darashenko, manažerka komunitních projektů a koučka, která dlouhodobě pracuje s migrantkami.

Michal Parlásek, zkušený kariéroví poradce aktuálně se podílí na programu kariérového poradenství pro mladé lidi přííchozí z ukrajiny ve věku středoškolálů.

V rámci webináře bude prostor pro Vaše otázky a sdílení zkušeností.

Zdroj: https://www.euroguidance.cz/akce/2022/webinar-migrace.html