Nabídka kroužků v novém školním roce ve SVČ Ostrčilova

Zobrazit: Nabídka kroužků v novém školním roce ve SVČ Ostrčilova

Středisko volného času Ostrava – Moravská Ostrava, na ul. Ostrčilova, připravuje pro nový školní rok 124 kroužků pro zájemce z řady všech věkových kategorií.

Nabídka SVČ Ostrčilova je určena pro děti od 1,5 roku věku až po seniory. Součástí nabídky jsou samozřejmě i zajímavé výukové programy pro školy, které tradičně Střediska volného času a Dům dětí a mládeže v Ostravě školám nabízejí.

Nabídka kroužků zahrnuje zájmové útvary v těchto oblastech činnosti:
1. Sportovní a pohybové aktivity
2. Řemeslné aktivity
3. Estetika
4. Hudební aktivity
5. Kroužky Multimédii
6. Technické kroužky včetně využití nejmodernějších technologií.

K novinkám letošního roku patří např.:
-Čtyřlístek-ochránce přírody, tajemství vesmíru, koumák badatel, zábavná věda, break dance, Full body-intervalový trénink, jóga a pilates prom děti, laser match, kouzlo papíru, multimediální studio, programování v jazyce Python a další.
-Pro předškoláčky nově SVČ nabízí badatelský kroužek, hravou robotiku, malého kutila, keramiku a mažoretky.
-Zájemci o techniku a nové technologie jistě uvítají virtuální realitu, robotiku, 3D tisk či řemeslnou dílnu.

Zápis do kroužků byl spuštěn 1.8.2023 a v současné době je obsazena cca třetina volných míst. Rodiče se však nemusí obávat, že by se jejich dítě do vybraného kroužku nedostalo, jelikož prioritně pro děti školního i předškolního věku byla oproti loňskému školnímu roku podstatně navýšena kapacita volných míst. Výuka v kroužcích bude zahájena v týdnu od 18.9.2023. Noví zájemci jsou přijímání po celý školní rok až do naplnění kapacity kroužků.

Ceny kroužků pro děti se pohybují od 550 Kč do 1.800 Kč za pololetí školního roku.

Pokud rodiče či děti s výběrem kroužků váhají, mohou si jednotlivé aktivity přijít vyzkoušet na akci „Festival zájmového vzdělávání“, která ve SVČ proběhne ve středu 13.9.2023 v odpoledních hodinách.

Bližší informace naleznete na SVČ Ostrčilova