NOVÁ MATEŘSKÁ ŠKOLA V OSTRAVĚ-HRABOVÉ

Zobrazit: NOVÁ MATEŘSKÁ ŠKOLA V OSTRAVĚ-HRABOVÉ

V závěru srpna byla slavnostně otevřena Mateřská škola Klubíčko v Ostravě-Hrabové. Děti do ní nastoupily ve středu 1. září.

Slavnostního otevření se zúčastnila i náměstkyně primátora města Ostravy Andrea Hoffmannová: „Díky nové moderní budově mohlo dojít k rozšíření kapacity v této okrajové městské části a škola nyní pojme celkem 125 dětí v pěti třídách. Tomu jsou rády především mladé rodiny, které zde bydlí a řeší dostupnost předškolního vzdělávání u svých dětí. MŠ Klubíčko je moderní školka, která odpovídá dnešním požadavkům, navíc je vybavena i množstvím venkovních interaktivních prvků, což jistě ocení především děti, které zde stráví podstatnou část všedního dne“.

Budova školky má velké otevřené prostory. Projektanti použili panoramatická okna, která třídy přirozeně osvětlují a zároveň dávají učitelkám a ostatnímu personálu možnost lepšího dohledu nad dětmi. Celá budova je vybavena moderním nábytkem a přizpůsobena současným architektonickým trendům, a to nejen ve třídách, ale také v administrativní části budovy. Celkové náklady na stavbu nové budovy činily necelých 73 mil. Kč, z toho město Ostrava poskytlo finanční podporu ve výši 25 mil. Kč. Důvodem výstavby bylo nejen potřebné zvýšení kapacity, ale i již nevyhovující stav původní mateřské školy, kde docházelo k vzlínající vlhkosti, problémům s podlahou, ke statickým poruchám atd.

Autor fotografií: Jiří Zerzoň

Zdroj: https://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/nova-materska-skola-v-ostrave-hrabove