Ohlédnutí za příměstskými tábory pořádanými SVČ Zábřeh

Zobrazit: Ohlédnutí za příměstskými tábory pořádanými SVČ Zábřeh

Každý rok o prázdninách se naše Středisko Volného Času, Ostrava-Zábřeh, p.o. stává prostředím, které nabízí dětem nekonečné možnosti zábavy a rozvoje. Příměstské tábory přinášejí pestrou škálu aktivit, které nejen uspokojí různé zájmy a talenty, ale také podporují dětský rozvoj. V letošním roce připravilo SVČ Zábřeh 22 letních příměstských táborů a 2 kempy v rámci projektu „Podpora adaptace a integrace držitelů dočasné ochrany v Ostravě 2023“.

Dva příměstské tábory se v letošním roce uskutečnily v rámci podpory Operačního programu Jan Amos Komenský. Tyto tábory byly zaměřeny na inovativní vzdělávání dětí v polytechnické oblasti.

Bez ohledu na to, zda má dítě sklony ke sportu, umění nebo vědeckému objevování, tábory nabídly místo, kde se každý mohl a po zbytek prázdnin ještě může cítit jako doma. Sportovní nadšenci se ponořili do světa florbalu či mnoha dalších sportů na táboře SportCamp. Umělecky založení jedinci se mohli těšit na různorodé výtvarné techniky a tvořivé dílny. Pro děti – milovníky technologie a vědy byly připraveny tematicky zaměřené tábory jako Matrix a Já, Robot, kde se seznámily s programováním a elektronickými stavebnicemi.

Příměstské tábory byly a jsou plné tematických dobrodružství. Od (Ne)dělej cirkus, kde se děti naučily akrobacii, tanci, divadlu, po tábory jako Příběh rytíře, kde se seznámily se středověkým bojem a zbraněmi. Pro budoucí tanečníky je, jako stvořený, tábor Dobývání Ameriky, zatímco tábor Pokémoni zavádí děti do světa oblíbených postaviček.

Kromě zábavy se tábory zaměřují také na vzdělávání a rozvoj. Děti se učí novým dovednostem, spolupráci, komunikaci a týmové práci. Kvalifikovaní vedoucí pak dohlíží na průběh veškerých aktivit a zajišťují bezpečnost všech účastníků.