Parlament dětí a mládeže města Ostravy uspořádal Středoškolský kvíz

Zobrazit: Parlament dětí a mládeže města Ostravy uspořádal Středoškolský kvíz

Ve čtvrtek 23.3 2023 pořádal Parlament dětí a mládeže ve spolupráci se SVČ Korunka Středoškolský kvíz. Akce byla určena pro studenty středních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Kvíz obsahoval 60 otázek z šesti tematických okruhů. Člověk a příroda, geografie, historie, kultura, sport, věda a technika.

Celkově se do kvízu přihlásilo 11 pětičlenných týmů z Ostravy, dva týmy z nedalekého Frýdku – Místku a jeden tým z Třince. Kvíz byl rozdělen do dvou částí po třiceti otázkách.

Výsledky všech týmu se lišily pouze o jednotky bodů. Na třetím místě se umístil tým ¨třynáct¨ z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida s počtem 45 bodů. Na druhém místě se umístili žáci z Gymnázia Olgy Havlové s názvem týmu ¨Monte video¨ s počtem 48 bodů. První místo obsadil tým Gymnázia Ostrava – Hrabůvka, který se pojmenoval ¨Vítězný tým¨ a vybojoval krásných 51 bodů.

Součástí celého dopoledne byl i workshop na téma aktivního občanství, který prezentoval předseda PDMMO David Kaszper. Studenti se dozvěděli o možnostech zapojení do aktivit svého města, jak být aktivní, jak zlepšit své město a další zajímavé informace.