Pěšky do školy 2021 v Ostravě

Zobrazit: Pěšky do školy 2021 v Ostravě

Do celorepublikové výzvy Pěšky do školy se přihlásilo celkem 16 ostravských škol, 12 základních a 4 mateřské. Nejvíce škol bylo z části Ostrava-Poruba (5). Akce se velice vydařila a oslovila téměř 3 000 dětí/žáků a jejich rodičů. Již nyní se pomalu začínáme připravovat na nový ročník projektu.

Soutěž

Do soutěže o třídu, která nejvíce chodí se zapojilo 10 škol. V soutěži byla nejúspěšnější třída 3. A ze ZŠ Komenského, která se umístila celkově na 2. místě v celorepublikové soutěži. 6. B a 7. B ze ZŠ Michálkovice byly se stejným počtem bodů na 4. místě. Do ZŠ Komenského jsme jako cenu poslali 2 ks stojanů na koloběžky, ZŠ Michálkovice vyhráli knihy do školní knihovny z nakladatelství Albatros a Paseka. Nejvíce tříd a dětí se zúčastnilo ze ZŠ Ostrčilova.

Zapojené školy

školapočet přihlášených tříd
ZŠ A. HrdličkyOstrava-Poruba11
ZŠ Ivana SekaninyOstrava-Poruba6
ZŠ KomenskéhoOstrava-Poruba11
MŠ V. MakovskéhoOstrava-Poruba7
ZŠ Generála Zdeňka ŠkarvadyOstrava-Poruba2
ZŠ Generála JankaOstrava-Mariánské Hory5
ZŠ MichálkoviceOstrava-Michálkovice7
ZŠ Ostrava-HrabováOstrava-Hrabová10
ZŠ a MŠ VolgogradskáOstrava-Zábřeh18
ZŠ a MŠ OstrčilovaOstrava32
ZŠ a MŠ B. DvorskéhoOstrava-Bělský Les13
ZŠ a MŠ MUDr. Emílie Lukášové a KlegovaOstrava-Hrabůvka6
ZŠ a MŠ MitušovaOstrava-Hrabůvka6
MŠ Slezská Ostrava, KomerčníSlezská Ostrava6
MŠ Slezská Ostrava, ZámostníSlezská Ostrava4
MŠ Bohumínská, odl. pracoviště MŠ NástupníSlezská Ostrava1

Doprovodné aktivity

Školy pro děti pořádaly různé doprovodné aktivity. Některé školy uspořádaly happeningy nebo společnou cestu dětí ze srazových míst. Školy se snažili téma dopravy a jejího vztahu k životnímu prostředí města začlenit do výuky, pořádaly projektové dny, vytvářely plakáty, zapojily téma pěšky do školy do výuky jazyků, děti ze ZŠ Michálkovice složily třídní hymnu. Děti si také psaly pěší deníky, všímaly si okolí cestou do školy nebo vyrazily na společný výlet.