Pojízdné muzeum Legiovlak ve Svinově

Zobrazit: Pojízdné muzeum Legiovlak ve Svinově

Československá obec legionářská navazuje na jejich předchozí několikaletou činnost, jejímž cílem je připomenutí zásadní historické zásluhy československých legionářů na vzniku našeho státu – a to hlavně u mladé generace. Československá obec legionářská opětovně brázdí koleje naší republiky s pojízdným legionářským muzeem.

Legiovlak je unikátní souprava 14 zrekonstruovaných vozů, představující věrnou repliku legionářského vlaku, v němž žili a bojovali příslušníci naší zahraniční armády v Rusku v letech 1918 – 1920.

Legiovlak bude až do 10. října 2021 pobývat na vlakovém nádraží Ostrava-Svinov a bude bezplatně přístupné všem zájemcům z řad široké veřejnosti. Otevírací doba muzea je ve všední dny v čase 8-16 hod., o víkendech pak od 9-16 hod. Dopolední hodiny jsou vymezeny převážně pro objednané školní skupiny a od 14:00 hod. jsou v každou celou hodinu organizovány komentované prohlídky pro veřejnost.

V rámci provozu pojízdného muzea budou dodržována všechna aktuální protipandemická opatření a návštěvníci se o nich podrobně dočtou v místě expozice.

Pro školní (či větší organizované) skupiny je pak doporučena registrace termínu přes rezervační systém, který naleznete zde: www.legie100.com/legiovlak (kolonka „Rezervace prohlídky pro školy“).

Více informací k samotné pojízdné expozici Legiovlak je možné nalézt zde: https://www.csol.cz/legiovlak.

Autor fotografií: Lukáš Kaboň