Pro nový školní rok připravil DDM Ostrava Poruba přes 100 kroužků

Zobrazit: Pro nový školní rok připravil DDM Ostrava Poruba přes 100 kroužků

V novém školním roce 2023/2024 připravil Dům dětí a mládeže v Ostravě – Porubě přes 100 kroužků na třech svých střediscích (ul. M. Majerové, ul. Polská a v Plesné). Mimo tradiční aktivity je pro děti připraveno mnoho novinek. Všechny kroužky jsou navržené tak, aby podporovaly rozmanitost zájmů dětí, přinášely jedinečnou příležitost pro rozvoj jejich dovedností a zároveň jim umožnily projevit svou kreativitu a osobní dovednosti.

Snahou DDM Ostrava – Poruba je zapojení maximálního počtu zájemců do kroužků a aktivit a podpořit tak jejich rozvoj v různých oblastech. Nabídka zahrnuje zájmové útvary v těchto oblastech činnosti:

 1. Sportovní aktivity:
  Přibyly nové aktivity -např. parkour, krav maga (bojový sport) nebo flow arts (žonglování s rekvizitami). DDM nabízí nadále i prověřené kroužky např. florbalu, inline bruslení, lukostřelby, horolezení, gymnastiky, nerv pistolky, rope skippingu (skákání přes různě dlouhá švihadla), pohybové a míčové hry
 2. Taneční kroužky:
  Mimo zavedenou zumbu a trampolíny nabízí DDM od nového školního roku latinské tance a taneční přípravky.
 3. Výtvarné a kreativní dílny:
  Vedle tradiční keramiky a kreativních hrátek je připraveno šperkování, street art, technika kresby a barevné tvoření, které poskytuje prostor pro experimentování s různými materiály. Tato rozmanitost umožňuje každému dítěti najít si svou oblíbenou formu vyjádření a podporuje jeho individuální kreativitu.
 4. Polytechnické kroužky:
  Zvídavé děti a mládež mají možnost zapojit se do různých kroužků – 3D tisk, počítačová grafika, robotika, stavění z Lega, virtuální realita a závodní simulátory.
 5. Hudební aktivity:
  V táto umělecké oblasti je pro zájemce v nabídce výuka hry na kytaru, ukulele, flétnu, djembo a klávesové nástroje.
 6. Zoologické kroužky:
  V ZOO učebně nabízí DDM dětem aktivity, v rámci kterých se naučí pečovat o drobná zvířata (křečky, králíky, činčily, chameleona, ježka, sysla, vakoveverky a papoušky).
 7. Ostatní činnosti:
  Nově se chystá otevření Bio kroužku, kde se děti naučí připravovat sirupy, masti a krémy z přírodních surovin. Pro děti, které mají rády turistické aktivity jsou připraveny kroužky Gepard a Putujeme za kamínky.

Nabídka kroužků Domu dětí a mládeže v Ostravě – Porubě se stane od nového školního roku ještě pestřejší a děti a mládež mají možnost objevovat nové zájmy, rozvíjet své schopnosti a potenciál, a zároveň prožívat spoustu zábavy a nových zážitků. Tyto kroužky nejen podporují jejich osobní růst, ale budou mít vliv na formování zodpovědných a respektujících jedinců ve společnosti.

Všechny kroužky začínají od září 2023 a jsou určeny pro děti ve věku od 6 do 18 let. Přihlášky do těchto kroužků přijímá DDM Ostrava – Poruba od 1.9.2023. Potřebné informace a přihlášky naleznete na stránkách www.ddmporuba.cz.
Ceny kroužků se pohybují od 1 300 až 2 200 Kč za celý školní rok. Každý kroužek bude omezen na určitý počet účastníků pro zaručeni individuální péče a pozornosti každému členovi.