SVČ Korunka – nabídka kroužků ve školním roce 2022/2023

Zobrazit: SVČ Korunka – nabídka kroužků ve školním roce 2022/2023

Středisko volného času Korunka, Ostrava – Mariánské Hory, příspěvková organizace pro vás připravilo v novém školním roce 2022/2023 širokou nabídku zájmových kroužků.

V současné době probíhá přihlašování do všech kroužků.

Kompletní nabídku kroužků pro školní rok 2022/2023 naleznete ZDE nebo navštivte webové stránky SVČ Korunka.

.

.

Kroužky v probíhají ve třech zcela bezbariérových budovách

Středisko Korunní

Ve Středisku Korunní pokračuje činnost výtvarného ateliéru, keramického ateliéru, lyžařské školky, najdete zde také šachy, akrobacii na šálách, Parlament dětí a mládeže města Ostravy, bojové sporty, pohybové kroužky a zdravotní cvičení a jógu nejen pro seniory.
Kroužek robotiky učí dětí základům robotiky, programování. Malování a tvoření na PC nabízí zábavné malování, úpravu fotek a kouzla počítačových výtvarných programů. Součástí je design potisků na textil, tvorba samolepek, kalendářů, přání, apod. Děti nepotřebují žádný základ práce na PC.

Středisko přírodovědců

Ve Středisku přírodovědců najdete mnoho zvířat, která jsou chována pro kontakt s dětmi, ale také zajímavé badatelské kroužky – jak se stát detektivem v přírodě, experimentálním biologem, jak chovat morčata nebo hady, jak chytat ryby, ale také jamping, šachy a mnoho dalšího.
Děti pracují v odborně vybavených badatelských učebnách, kde najdete virtuální realitu a další vybavení pro vědeckou činnost.

Středisko turistiky

Ve Středisku turistiky vzniká zcela nová řemeslná dílna, jejíž činnost je spojená s virtuální realitou. V této dílně jsou připraveny nové kroužky pro rozvoj zručnosti dětí a také pro jejich vzdělávaní pomocí virtuální reality. Uskuteční se zde však široká škála dalších kroužků – od tance přes keramiku, výtvarný ateliér, vaření, hudební kroužky a další zajímavé aktivity.

SVČ Korunka pracuje s talentovanými a nadanými dětmi jak v oblasti přírodních věd, tak v oblastech výtvarného umění. Připravují žáky na střední a vysoké školy. V mateřských školách učí dětí hrát šachy a postupně otevírají také šachové kroužky na základních školách.

Ceny kroužků se pohybují od 1.000 Kč do 2.600 Kč na celý školní rok.

Činnost kroužků začíná 12. 9. 2022 a končí 16. 06. 2023.

Zdroj: SVČ Korunka,
Foto: Unsplash