Ukončení projektu „Řemeslná dílna v Korunce“

Zobrazit: Ukončení projektu „Řemeslná dílna v Korunce“

Tento projekt byl realizován v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) ve Středisku turistiky v Ostravě – Porubě (součást Střediska volného času Korunka, příspěvková organizace).

Cílem projektu bylo vytvoření nové odborné polytechnické učebny určené pro zájmové a volnočasové vzdělávání, které SVČ Korunka poskytuje. Aktivity v řemeslné dílně jsou zaměřeny na výrobu jednoduchých i složitějších předmětů, např. práce s dřevem a různými materiály, práce se smaltem a různými slitinami. Součásti výrobků budou vytvořeny na 3D tiskárnách, které jsou součástí řemeslné dílny.

Aktivity v řemeslné dílně jsou spojením manuální zručnosti a používání IT technologií, zejména virtuální reality v kontextu vyráběných předmětů a vyhledávání původu a složení jednotlivých materiálů. Touto unikátní a ojedinělou vzdělávací aktivitou s propojením jednotlivých oborů chceme přispět k chápání souvislostí při vzniku přírodních materiálů a výrobě umělých materiálů. Aktivity tak propojí manuální zručnost žáka se získanými vědomostmi a uměním prezentovat svůj výrobek se všemi souvislostmi. Součástí dílny jsou také různé druhy stavebnic.

Kromě dvou zájmových útvarů připravuje SVČ v řemeslné dílně také výukové programy pro žáky základních škol a zajímavé workshopy.

Skutečné náklady projektu: 
2 908,6 tis. Kč
Výše poskytnuté dotace z IROP:
2 563,2 tis. Kč
Spolufinancování z rozpočtu města a organizace:
345,4 tis Kč

Tento projekt byl spolufinancován z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) pro období 2014 – 2020