V novém školním roce nabídne Středisko volného času Ostrava – Zábřeh téměř 200 kroužků

Zobrazit: V novém školním roce nabídne Středisko volného času Ostrava – Zábřeh téměř 200 kroužků

Pro nový školní rok připravilo SVČ Zábřeh téměř 200 kroužků, kdy více než polovina z nich se uskuteční na hlavní budově na ul. Gurťjevova. Nabídka cílí na všechny věkové kategorie – batolata s rodiči, předškoláky, školáky, ale na své si přijdou také dospělí a senioři.

Největší zastoupení již tradičně mají tyto aktivity

1. Sportovní kroužky:
Závěsná akrobacie na šálách (lze si představit jako malý cirkus. Děti s velkým zájem se účastní i soustředění o prázdninách formou příměstského tábora), Fly jóga (v závěsných sítích), Lezení na umělé stěně, MMA, Miniškolička Ptáčata pro děti od 2 do 3 let. Nově bude zapojen kroužek Capoeiry (spojení tance a bojové umění) a Přípravka boxu.

2. Společenské kroužky:
Hra na hudební nástroje, šachy, šití atd. V současné době je připravován nový kroužek Pokémon TCG pro vášnivé milovníky kartiček s animovanými potvůrkami.

3. Technické a polytechnické kroužky, výtvarné a kreativní dílny:
V nových prostorách renovované keramické učebny bude probíhat kroužek Keramiky a Točení na kruhu pro děti i dospělé. Nově bude probíhat kroužek Virtuální reality, kde se dětí prostřednictvím virtuálních brýlí budou vzdělávat například oblastech biologie a vesmíru. Pro technicky zaměřené děti bude otevřen kroužek Lego, ve kterém budou děti nejen stavět z kostiček a hrát si na architekty, ale naučí se také logickému myšlení a trpělivosti.

Celá budova SVČ se postupně modernizuje a rekonstruuje, ať už se jedná o sanaci budovy, výmalbu či položení nových podlah a vybavení.

Zámci se mohli prostřednictvím elektronického systému přihlašovat do kroužků již od 1. července; koncem července však již byly některé kroužky zcela naplněny – např. Klubíčka pro rodiče s dětmi do 3 let, kde děti společně s rodiči 2 hodiny cvičí, zpívají a vytvářejí výrobky.

Většina kroužků má však ještě volnou kapacitu, aktuální nabídka je zveřejněna na www.svczabreh.cz

Středisko volného času dlouhodobě spolupracuje s vybranými základními a mateřskými školami, na kterých kroužky vedou převážně zaměstnanci škol jako lektoři SVČ. Nejčastěji se jedná o kroužky keramické, jazykové či sportovní.