Žáci a žákyně ZŠ a SŠ si užili dopolední program Art & Science

Zobrazit: Žáci a žákyně ZŠ a SŠ si užili dopolední program Art & Science

Kampus VŠB – Technické univerzity Ostrava po letních prázdninách ožil osmým ročníkem festivalu Art & Science.

Na dopolední program dorazilo do jednoho z největších vysokoškolských areálů ve střední Evropě 2300 žáků a žákyň středních a 2. stupně základních škol. Dopolední i odpolední workshopy, komentované ukázky i soutěže z oblasti techniky, přírodních věd nebo ekonomie připravily všechny fakulty i dvě výzkumná centra.

VŠB – Technická univerzita Ostrava se žákyním a žákům představila v jiném světle, a to nejen jako místo pro vzdělávání, vědu a výzkum, ale také jako místo kreativního myšlení s přesahem do umění. Součástí programu bylo setkání ředitelů základních a středních škol. Návštěvníkům zahráli DJ Kmin, Orchestr VŠB-TUO nebo Nanovo/Mikuláš Hrbáček či SACA. Odpolední program jako již tradičně patřil studentům, absolventům a zaměstnancům VŠB-TUO, jejich rodinám i dalším hostům.

A na jaké akci VŠB-TUO můžete v nejbližší době vidět? Už v pátek 6. října se bude konat oblíbená Noci vědců, tentokrát s podtitulem Tajemství. Navštívit VŠB-TUO můžete na veletrzích GAUDEAMUS v Brně, Praze i Bratislavě a rádi vás uvidíme na Dnech otevřených dveří 26. a 27. ledna 2024.

Zdroj: Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava