Aktuality ze Světa Techniky

Zobrazit: Aktuality ze Světa Techniky

V tomto těžkém a náročném období pro máme pro ředitele mateřských škol a základních škol pozitivní informace.

S postupným rozvolňováním mimořádných opatření a zároveň s postupným znovuotevíráním mateřských a základních škol se na znovuotevření intenzivně a pečlivě připravuje také Svět Techniky v Dolní oblasti Vítkovice. A to vše s ohledem na aktuální hygienické požadavky
a zásady s důrazem na bezpečnost návštěvníků.

Od pondělí 25.5.2020 mohou Svět Techniky navštěvovat děti ostravských mateřských škol a žáci 1. stupně ostravských základních škol a to zcela bezplatně. Statutární město Ostrava podporuje bezplatné vzdělávání dětí, žáků a studentů ostravských mateřských, základních a středních škol a Školských zařízení zájmového charakteru, jelikož si uvědomuje důležitost tohoto druhu neformálního, interaktivního a zážitkového vzdělávání ve vývoji dítěte v kontextu budoucí  volby zaměstnání.  

Dolní oblast Vítkovice organizuje vzdělávací aktivity tak, aby se jednotlivé školní skupiny nijak nemísili ani nepotkávali a přispěli k co nejvyšší míře bezpečnosti. Touto formou tak může nabídnout celou škálu vzdělávacích programů pro jednotlivé 15-ti členné skupiny žáků, vymezit prostor v expozicích, připravit představení v Divadle vědy nebo připravit samotnou učebnu, v níž mohou pedagogové vést svou vlastní výuku dle jejich potřeby. 

Na výuku do Světa Techniky se můžete přihlásit prostřednictvím komfortního a funkčního rezervačního systému, který je dostupný na internetových stránkách Dolní oblasti Vítkovice (https://www.dolnivitkovice.cz/). Další způsob zajištění výuky je osobní nebo telefonický kontakt, kdy je možné zkonzultovat možnosti individuální výuky dle Vašich potřeb a přání.

P.S.: Science centra v České republice vytvořila video se zapojením známých osobností, video je ke shlédnutí zde.