Další povedené exkurze ve spolupráci s MSK PZ pro ZŠ

Zobrazit: Další povedené exkurze ve spolupráci s MSK PZ pro ZŠ

MS PAKT
Spolupráce s MSK PZ pokračuje i v době nouzového stavu a žáci mají možnost i nadále realizovat své exkurze do různých firem a organizací.

Těší nás, že naše práce přináší žákům srozumitelné informace a reálný pohled.
MSK PZ

„Za naši školu se exkurze v PTS Josef Solnař, s.r.o., v prosinci účastnilo 15 žáků. Během exkurze vypracovali pracovní list. Exkurze pro ně byla přínosná, většina informací z pracovního listu zazněla, vše jim přišlo srozumitelné. V podobné firmě se sice jako zaměstnanci nevidí, ale za exkurzi byli rádi.“
Mgr. Šárka Kaniová, ZŠ Komenského

A níže přinášíme i pár dalších vybraných příspěvků z exkurzí, které proběhly v minulých letech….prezenčně 🤩

Co mají společného San Francisco, Boston, Praha, Ostrava🤔? Všude tam najdete pobočky PRESENTIGO, která učí firmy, jak udělat svou prezentaci zajímavější Jak lze využít virtuální a rozšířenou realitu v marketingových aktivitách a historii dalšího úspěšného lokálního start-upu poznali na další z námi organizovaných exkurzí žáci ZŠ Michálkovice.
25. listopadu 2019 ·

Budou z žáků ZŠ Michálkovice letušky, piloti či letečtí inženýři? Kdo ví…každopádně si měli možnost letadla prohlédnout hodně zblízka během exkurze do Firmy JOB AIR Technic a.s. zabývající se údržbou, opravami a úpravami letecké techniky✈️🛫.


Interaktivně v Kofole aneb když ji miluješ…
Děkujeme firmám, že měly chuť spolupracovat a přibližovat svou činnost už žákům základních škol, a na druhé straně kariérním poradcům a účastníkům samotným za chuť se dozvědět něco nového a za zvídavé a velmi věčné otázky 👍

18. prosince 2019 🔜

Na předvánoční exkurzi žáků ZŠ Dětská do Protolabu v Podnikatelském inkubátoru VŠB bylo nejen veselo, ale zároveň se účastníci dozvěděli, jak průmyslově využívat 3D tisk pro vytváření funkčních prototypů či sériových dílů.
17. prosince 2019 ·

Dopravní podnik Ostrava, a.s. si včera vyzkoušel, jaké je to mít na exkurzi žáky základních škol Ze ZŠ Dětská si se středoškoláky nicméně nezadali. A moc rádi vidíme, že pracovní listy žáci vyplňují plní ještě čerstvých zážitků, klidně v terénu
18. listopadu 2019

Máme za sebou první exkurzi. Žáci ZŠ Horymírova včera navštívili firmu ITT Holdings, americkou společnost se sídlem v Ostravě, která vyrábí brzdové destičky a tlumiče pro světové výrobce automobilů a vlakových souprav.
14. listopadu 2019 

Žáci si nejen přiblížili strojírenskou výrobu, ale vyzkoušeli si také roli reportérů. Byli totiž rozděleni do tří skupin, kdy každá prošla jiný okruh firmou. Ve finále si žáci navzájem prezentovali, co viděli. Používali tablet a tvořili prezentaci, vyplňovali si pracovní listy
15. října 2019 

Nabídka exkurzí pro ZŠ se stále rozšiřuje:  www.infoprokarieru.cz
Vidět na vlastní oči a vyzkoušet si je k nezaplacení. Společně s firmami a dalšími organizacemi v kraji připravuje MSK PZ nabídku exkurzí pro žáky základních škol. Rezervační systém na této stránce umožňuje výběr exkurze dle individuálního zájmu a profilace.