PDMMO uspořádal debatu kandidátů EUROVOLBY 2024

Zobrazit: PDMMO uspořádal debatu kandidátů EUROVOLBY 2024

Dne 17. 5. 2024 proběhla další akce pro mladé lidi věnovaná tentokráte letošním evropským volbám. Debatu pořádali mladí lidé, a to Parlament dětí a mládeže města Ostravy ve spolupráci se Střediskem volného času Korunka a Eurocentrem Ostrava. Součástí této akce byla debata s kandidáty do Evropského parlamentu.

Debata byla určena především studentům středních škol a mladým lidem se zájmem o tématiku Evropské unie. Eurocentrum Ostrava si pro účastníky připravilo workshop o volbách do EU, který zároveň studentům přiblížil i fungování EU.

Samotná debata probíhala ve dvou blocích. V prvním bloku kladl otázky moderátor a ve druhém byl prostor na otázky studentů ze strany publika. V debatě se studenti zajímali především o oblasti s tématikou mladých lidí, zelené dohody, bezpečnosti EU nebo integrace.

Debaty se účastnila paní Zuzana Klusová (Piráti), pan Ondřej Kovařík (ANO), Ondřej Krutílek (SPOLU), Lubomír Zaorálek (SOCDEM) a Adam Trunečka (STAN). Centrum Pant zprostředkovávalo natáčení celé debaty.

Debata je k dispozici na níže uvedeném odkaze:
https://www.youtube.com/live/MMoVoeGdHUA?si=GhH3duUxXA58FcBi.