Den Země

Zobrazit: Den Země

Den Země je každoroční celosvětová událost zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Den Země byl poprvé slaven v roce 1970.

V Ostravě realizují Den Země například tyto organizace:

Středisko volného času, Ostrava – Zábřeh, příspěvková organizace

Hlavní program proběhne dne 21.4. od 9 hod. ve výukovém areálu Bělský Les – uskuteční se environmentální soutěže, ekodílny, prezentace škol a organizací zabývajících se EVVO, vyhodnocení soutěží a mnoho dalšího… V rámci Dne země probíhá nyní fotosoutěž, výtvarná a keramická soutěž a také literární soutěž.
Detailní informace naleznete ZDE.

Středisko volného času, Ostrava – Moravská Ostrava, příspěvková organizace

Hlavní program proběhne dne 22.4. od 9 hod. v Komenského sadech, Moravská Ostrava. Akce je určena pro MŠ, ZŠ, SŠ a širokou veřejnost. Den plný zážitků s poznáváním světa kolem nás s enviromentálním programem, a to ve spolupráci s ostravskými organizacemi. V 10:00 hodin proběhne slavnostní vyhodnocení literární a výtvarné soutěže na téma „Nezaměnitelné krásy našeho kraje“.
Detailní informace naleznete ZDE.

Středisko volného času Korunka, Ostrava – Mariánské Hory, příspěvková organizace

Hlavní program proběhne dne 26.4. od 9 hod. na Hlavní třídě, Ostrava-Poruba. Téma: Jak přežít zimu (a co se děje v přírodě v předjaří a na počátku jara). Připravují se soutěže, bádání, pokusy, kreativní dílny, živá zvířata, přírodovědné a ekologické dílny.
Detailní informace naleznete ZDE.

Základní škola, Ostrava-Poruba, Dětská 915, příspěvková organizace

Základní škola letos připravuje akce s názvem Děti pro Zemi. Jedná se o projekt zaměřený na ochranu životního prostředí, který vyvrcholí na Den dětí 1. 6. 2022 v aule VŠB charitativním koncertem. Jeho výtěžek bude věnován nejen na zlepšení životního prostředí v blízkosti školy, ale také na podporu konkrétní ukrajinské školy, která by potřebovala pomoc s obnovou nebo vybavením. Na programu koncertu bude živá hudba, zpěv, tanec a divadlo. Součástí programu v předsálí bude také tržiště, kde je možné zakoupit výrobky a občerstvení připravené žáky školy a případně i rodiči.