„Fajne školní bistro“ – mentoring Davida Valíčka ve školní jídelně Základní školy a mateřské školy Ostrava, Ostrčilova 10, p. o.

Zobrazit: „Fajne školní bistro“ – mentoring Davida Valíčka ve školní jídelně Základní školy a mateřské školy Ostrava, Ostrčilova 10, p. o.

Dnešní mentoring ve školní jídelně na Základní škole a mateřské škole Ostrava, Ostrčilova 10, p. o. proběhl současně s celoškolní akcí „Den ve SPOLEČENSKÉM ODĚVU“, tzn. žáci i pedagogové přišli k obědu v krásných šatech, oblecích, zkrátka slavnostně ustrojeni. Děti školní jídelnu vyzdobily výkresy a kuchařkám napsaly dojemný vzkaz: „Milé školní kuchařky, děkujeme Vám za Vaši trpělivost a každodenní úsilí. Vaše „chuťové poklady“ jsou základem pro naše zdraví a přináší nám radost. Děkujeme Vám za Vaši oddanost a vášeň k tomuto řemeslu.“

Dnes byl uvařen tento asijský „chuťový poklad“: indonéská polévka s rýžovými nudlemi, hlavní pokrm – kantonské kuřátko, smažená rýže a kung pao zelenina.

Spolupráce mentorů Davida Valíčka, Mgr. Michaely Remešové, partnera projektu – žáků oboru kuchař ze Střední školy společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, Krakovská 1095/33, p. o. pod vedením Bc. Jany Tůmové a kolektivu školní jídelny s vedoucí Šárkou Kaločovou, byla dnes na „jedničku“.

reportáž z akce:

https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000042730/fajne-skolni-bistro-ostrave-zavidi-i-okolni-mesta-spickovi-kuchari-pomahaji-v-jidelnach