Fajne školní bistro – mentoring Petra Bláhy ve školní jídelně Základní školy Ostrava-Hrabová, Paskovská 110/46, p. o.

Zobrazit: Fajne školní bistro – mentoring Petra Bláhy ve školní jídelně Základní školy Ostrava-Hrabová, Paskovská 110/46, p. o.

Usměvavý a příjemný kolektiv školní jídelny Základní školy Ostrava-Hrabová, Paskovská 110/46 s jejich vedoucí Pavlínou Nytrovou, přivítal mentory projektu Fajne školní bistro Petra Bláhu, Mgr. Michaelu Remešovou, PhDr. Dagmar Kovářů a Mgr. Janu Hořákovou s žáky Střední školy společného stravování, Ostrava-Hrabůvka, Krakovská 1095/33, p. o.

Žáci školy se na kuchaře velice těšili a jídelnu si náležitě vyzdobili výkresy a kolážemi (viz fotogalerie). Tento den si pochutnali na: polévce „špenátový krém s krutony a slaninou“, hlavním chodu: „kuřecí prso s ratatouille zeleninou, opékaný brambor“ a dezertu „perník se zakysanou smetanou a ovocným rozvarem“.

Školní jídelna vaří průměrně pro 280 strávníků.

Na této škole se v rámci předmětu „pracovní výchova“ vyučuje „vaření“ v krásné moderně zařízené učebně – školní kuchyni (viz fotogalerie), kterou využívají i kuchařky školní jídelny při přípravě cateringu na školní akce v průběhu školního roku.