Fajne školní bistro – mentoring s Michalem Adamem ve školní jídelně Základní školy Ostrava-Poruba, Bulharská 1532, p. o.

Zobrazit: Fajne školní bistro – mentoring s Michalem Adamem ve školní jídelně Základní školy Ostrava-Poruba, Bulharská 1532, p. o.

Školní jídelna Základní školy Ostrava-Poruba, Bulharská 1532, p. o. nejen výborně vaří, ale vedoucí školní jídelny Kateřina Glovina realizuje pro žáky školy workshopy na téma zdravý jídelníček. Pravidelně zjišťuje formou ankety, co by si děti přály k obědu. Na seznamu jsou např. masové kuličky s rajskou omáčkou, lasagne s mletým, masem, kuřecí kousky s hranolkama atd.

Dnešní zadání pro mentora bylo, vymyslet chutný, moderní, bezmasý pokrm. Polévka: Krém z červené čočky, bezmasé jídlo: pečená mrkev, koriandr, kari, kuskus, čerstvý sýr, jablkový dezert s tvarohem a drobenkou, pomerančový džus.

Školní jídelna vaří průměrně pro 430 strávníků. Stravují se zde i žáci 2 středních škol a cizí strávníci. Kuchařky připravují rovněž dietní pokrmy.

Ani dnes na akci nechyběly mentorky projektu „Fajne školní bistro“ Mgr. Michaela Remešová a PhDr. Dagmar Kovářů. Ke zdárnému výsledku přispěli i partneři projektu – žáci oboru kuchař ze Střední školy společného stravování, O.-Hrabůvka, Krakovská 1095/33 pod vedením Bc. Jany Tůmové.