Klub objevitelů na základní škole Krestova

Zobrazit: Klub objevitelů na základní škole Krestova

Dne 26. září 2020 proběhlo první setkání Klubu objevitelů na ZŠ Krestova, který je financován statutárním městem Ostrava z programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu.

Odborník na chování včel, Luděk Klinkovský, seznámil děti s životem včel a s jejich praktickým využitím v lidské společnosti. Pan Klinkovský malým objevitelům vysvětlil také organizaci včelího společenstva a děti se dozvěděly také o vzájemném dorozumívání včel. Dětem ukázal pomůcky, které jsou zapotřebí k úspěšnému chovu včel a upozornil je na nezbytnou ochranu životního prostředí. Na svačinku děti ochutnaly různé druhy medu.

V druhé části dopoledne se děti seznámily s nejrůznějšími druhy kaktusů, s jejich výskytem a nároky pro pěstování. Prošli si školní sbírku kaktusů s rody: gymnocalycium, mammillaria, thelocactus a echinopsis. Nejvzácnější rod discocactus do školní sbírky věnoval světoznámý kaktusář Miroslav Halfar. Děti se naučily namíchat správný substrát a prakticky si vyzkoušely zasadit kaktusy. Také se děti naučily, jak se o kaktusy starat. Každý objevitel si odnesl produkty své práce domů pro další péči a pozorování.

Další klub objevitelů bude zaměřen na LEGO BOOST roboty a jejich programování.