MĚJ BUDNOUCNOST VE SVÝCH RUKOU – Rozvíjej se v tom, co tě baví!

Zobrazit: MĚJ BUDNOUCNOST VE SVÝCH RUKOU – Rozvíjej se v tom, co tě baví!

Máš hlavu plnou nápadů a nevadí ti trávit studiem i volný čas? Přidej se na ZENGROVKU. Naučíš se vše, co budeš pro svou budoucí profesi potřebovat. Na Zengrovce se pořád něco děje. Právě byl ukončen projekt s názvem 3D TALENT 2022. Projekt zaměřený na podporu systémové práce s nadanými žáky na škole. Tento projekt je financován z Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu na území statutárního města Ostravy.

Co bylo cílem projektu?

Byla vytvořena skupina žáků, kteří na základě diagnostiky talentu a vlastního zájmu mají motivaci k rozvoji svého potenciálu, zajímají se o práci a činnosti v oblasti moderních technologií a chtějí hravě zvládnout nároky dnešní odborné technické praxe. Kromě odborných workshopů, které pro ně připravili zkušení vyučující, také spolupracují s vysokou školou. Rozšířili si poznatky o další možné technologie výroby pomocí 3D tisku, práci na CNC strojích, měření tvarových součástí, aj.  Získali přehled o možnostech 3D tisku kovů, kompozitů, plastů, dále o reverzním inženýrství a 3D skenování.  

Navštívili také  jedinečnou přehlídku moderních technologií v oblasti sci-fi a virtuální reality,  mezinárodní veletrh videoher a interaktivní zábavy v Praze, kde čerpali inspiraci k nápadům.

A co více? Pod odborným dohledem lektorů pracovali na námětech a vytvořili 3D modely vhodné ke stažení a tisku na 3D tiskárně, k nim pak zhotovili sestavy výkresů těchto modelů vč. výrobních výkresů.

Z těchto modelů byla vytvořena ucelená e-kniha, která obsahuje různé stupně obtížnosti výkresů, od jednoduchých modelů strojních součástí pro výuku základů promítání podle ISO E až po sestavné výkresy. Tato kniha obsahuje cca 100 stran kvalitních výukových materiálů, které jsou volně ke stažení. Součástí knihy je i doporučený postup práce s tímto studijním materiálem.

Výukový materiál je určen pro všechny zvídavé techniky a bude sloužit k rozvoji jejich technického myšlení v praxi.

Střední průmyslová škola, Ostrava – Vítkovice, p.o., které dnes nikdo neřekne jinak než „Zengrovka“, již 103 let připravuje techniky pro trh práce nejen pro Moravskoslezský kraj. Velký význam má ve vzdělávání propojení teorie s praxí. Škola již několikrát získala prestižní certifikát „Doporučeno zaměstnavateli“, který každoročně uděluje Klub zaměstnavatelů na základě hlasování firem. Ocenění je pečetí kvality a potvrzením zájmu zaměstnavatelů o naše absolventy.

V současnosti se jedná o moderní školu s přibližně 430 studenty. Uchazečům o studium nabízí  čtyřleté denní studijní obory s maturitou: Strojírenství – výpočetní technika, Strojírenství – automobilní technika, Strojírenství – robotika, Ekonomika a podnikání – Management ve strojírenství, Mechanik seřizovač – Mechatronik, čtyřletý denní studijní obor s maturitou s možností získání výučního listu Mechanik seřizovač – mechatronik a obráběč kovů  a tříletý denní učební obor s výučním listem Obráběč kovů.

Nevěříte? Přesvědčte se!

Sledujte další aktivity studentů „Zengrovky“ na www.spszengrova.cz a na sociálních sítích.

Autor článku: Ing. Andrea Modrovská