Multimediální klub v ZŠ a MŠ Krestova 36A

Zobrazit: Multimediální klub v ZŠ a MŠ Krestova 36A

V rámci Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu byl v roce 2023 podpořen projekt s názvem „Triangl IV. – rozvoj technické, přírodovědné a funkční gramotnosti, který realizuje Základní a mateřská škola Ostrava-Hrabůvka, Krestova 36A, příspěvková organizace již čtvrtým rokem.

Cílem tohoto projektu je systematická podpora nadaných dětí na 1. a 2. stupni základní školy, práce koordinátorů nadání, podpora vzdělávání pedagogů, spolupráce s odborníky a vyššími stupni vzdělávání, rozvoj technické, přírodovědné a funkční gramotnosti, ale také podpora nadání v klubech a obohacování výuky napříč předměty.

Jednou z dílčích aktivit projektu je také realizace multimediálního klubu.

Při dalším setkání Multimediálního klubu byl žákům představen makro objektiv. Žákům se při focení oka potvrdilo, že makro objektivy jsou designované tak, aby mohli jít s objektivem co nejblíže a objekt focení byl tak co největší.

V rámci klubu bylo také zkoušeno nové zelené plátno, pomocí kterého si mohli žáci ukázat, jak focení před zeleným plátnem zjednoduší výměnu pozadí jak u fotografie, tak u videa. Takto nafocené fotografie žáci přetvářeli v aplikaci na umělecké obrázky jako Plavba na Titanicu, Čarodějka z Bradavic a další….

Zdroj: Základní škola a mateřská škola Ostrava-Hrabůvka, Krestova 36A, příspěvková organizace