Objev roku na ZŠ Ostrava – Stará Bělá

Zobrazit: Objev roku na ZŠ Ostrava – Stará Bělá

V pátek 10. června proběhl na ZŠ Ostrava – Stará Bělá již 6. ročník soutěže Objev roku.

Do soutěže se přihlásilo patnáct dvojic žáků se svými projekty. Tříčlenná porota hodnotila význam projektu pro společnost, jeho technickou promyšlenost a zpracování a samozřejmě také samotnou prezentaci projektu.

V tomto ročníku byli největším překvapením nejmladší účastníci z druhých tříd, kteří měli většinou krásné, promyšlené modely, jejich prezentace byly sebevědomé a nenechali se zaskočit ani doplňkovými a někdy záludnými otázkami porotců.

Vítězným projektem se stal Miniskenop jídla – jakýsi příruční skener alergenů, či dalších hodnot, které si musí hlídat osoby s různými dietními omezeními. Mezi další oceněné projekty patřil například Skener s míchačkou barev, Chytrý kalendář, Kouzelný spacák, nebo Super světlo.

Všechny přihlášené projekty byly vystaveny ve vestibulu školy. Mnozí žáci již teď přemýšlí nad projektem pro příští rok.

Soutěž Objev roku je realizována v rámci projektu Rozvoj techniky a talentu ve Staré Bělé II., který je financován statutárním městem Ostrava z Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu.

Zdroj: Markéta Jurišicová, Základní škola Ostrava-Stará Bělá