ONDRA TO S TATROU VÁLÍ

Zobrazit: ONDRA TO S TATROU VÁLÍ

3D TALENT je název projektu, který již šestým rokem realizuje Střední průmyslová škola, Ostrava – Vítkovice, p. o.  k podpoře systémové práce s nadanými žáky na škole. Tyto projekty jsou opakovaně financovány statutárním městem Ostrava z Programu na podporu vzdělávání a talentmanagementu.

Do tohoto projektu se v letošním roce  aktivně zapojil ONDŘEJ HURINA, student 3. ročníku studijního oboru Strojírenství – výpočetní technika. Ondřej je bývalým žákem Základní školy Hlučín – Rovniny a nyní velmi aktivním a úspěšným studentem Zengrovky.

Záměrem aktivity bylo vytvoření funkčního modelu prototypu auta RC TATRA 815 DAKAR v měřítku 1:10. Autor si vymodeloval v programu Autodesk Inventor Professional jednotlivé díly, poté je vytisknul na 3D tiskárně, složil a rozpohyboval model pomocí ovladače, motorů, regulátoru. Vozidlo je ovládáno vysílačkou. Hmotnost modelu je cca 5kg a max. rychlost 50 km/h. Další 3 modely auta sestavil se svými spolužáky. Po celou dobu tým realizátorů vedl a předával jim při práci cenné zkušenosti. Ke stavbě modelu RC TATRA 815 DAKAR vytvořil rozsáhlý návod, který je volně ke stažení na stránkách školy a je určen všem tvořivým zájemcům o tuto problematiku.

Ondřej touto prací reprezentoval střední školu v prestižní soutěži s názvem Středoškolská odborná činnost, která má v České republice dlouholetou tradici. Zvítězil v okresním i krajském kole. Nejcennější však byl postup do celorepublikového kola, kde ho za svou jedinečnou práci  porota ocenila opět prvenstvím. V oboru Strojírenství, hutnictví a doprava obsadil 1. místo a stal se tak nejlepším žákem středních škol v tomto oboru. Získal tak mnoho odborných i komunikačních zkušeností a dovedností pro své další studium a praxi.

Střední průmyslová škola, Ostrava – Vítkovice, p.o., které dnes nikdo neřekne jinak než „Zengrovka“, již 103 let připravuje techniky pro trh práce nejen pro Moravskoslezský kraj. Velký význam má v našem vzdělávání propojení teorie s praxí. Škola již několikrát získala prestižní certifikát „Doporučeno zaměstnavateli“, který každoročně uděluje Klub zaměstnavatelů na základě hlasování firem. Ocenění je pečetí kvality a potvrzením zájmu zaměstnavatelů o naše absolventy.

V současnosti se jedná o moderní školu s přibližně 450 studenty. Uchazečům o studium nabízí  čtyřleté denní studijní obory s maturitou: Strojírenství – výpočetní technika, Strojírenství – automobilní technika, Strojírenství – robotika, Ekonomika a podnikání – Management ve strojírenství, Mechanik seřizovač – Mechatronik, čtyřletý denní studijní obor s maturitou s možností získání výučního listu Mechanik seřizovač – mechatronik a obráběč kovů  a tříletý denní učební obor s výučním listem Obráběč kovů.

„Pokud chcete budovat svou kariéru v našem průmyslovém regionu, baví vás technika, nebo uvažujete o vlastním podnikání, hledáte spolehlivou a přátelskou školu a vedení vstřícných odborníků, pak jsou pro vás dveře naší průmyslovky otevřené. To dokázal Ondra a nejen on svou pílí, chutí, zájmem něco dělat. Věříme, že úspěch ho bude provázet i v dalším studiu a celé kariéře,“ uvedla vyučující odborných předmětů Andrea Modrovská.

Nevěříte? Přesvědčte se! Sledujte další aktivity studentů „Zengrovky“ na www.spszengrova.cz

Zdroj: Ing. Andrea Modrovská, Střední průmyslová škola Ostrava – Vítkovice