Ostravské sportovní hry přitáhly tisíce žáků

Zobrazit: Ostravské sportovní hry přitáhly tisíce žáků

Do Ostravských sportovních her, které letos poprvé pořádá město Ostrava ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů České republiky, se zapojilo 54 škol s 6 tisíci žáky. Soutěží se ve čtyřech věkových kategoriích a v 15 disciplínách. Sportovní hry začaly v září a potrvají až do května 2020. Deset nejúspěšnějších škol bude vyhlášeno 18. června 2020 v ostravské Atletické hale vedle Ostravar Arény na Velkém sportovním dni.

Ambasadory projektu jsou florbalistka Michaela Kubečková, která byla třetí na Mistrovství světa juniorek v roce 2018 a český rekordman v běhu na 100 metrů Zdeněk Stromšík.

„Těší mě, že se do letošního sportování zapojilo asi o čtvrtinu více školáků než vloni. Zatímco o rok dříve bylo do soutěží zapojeno zhruba 4,5 tisíce, teď je jich 6 tisíc, a to se počítá. Jsme si vědomi, jak důležitý je pohyb u současné počítačové generace, proto jsme uspořádali akci, která podporuje zdravý pohyb. Věřím, že jsme založili novou, silnou ostravskou tradici, a že se do dalšího ročníku zapojí další školy a děti. Rezervy ještě máme, počet škol, které mohou do her vyslat své žáky je 91,“ řekla náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Žáci prvních až pátých tříd měří své síly ve dvou kategoriích v přehazované, florbalu, vybíjené, atletickém trojboji, sportovní gymnastice a minifotbale.

Starší děti ze šestých až sedmých tříd a osmých až devátých tříd včetně žáků víceletých gymnázií odpovídajícího věku se utkávají v halové kopané, florbalu, házené, šplhu, přespolním běhu sportovní gymnastice, basketbalu, volejbalu, minifotbalu atletickém čtyřboji a v Poháru rozhlasu v atletice.

Přihlášené školy získaly pro své sportovce sadu rozlišovacích dresů určených k prezentaci školy. Každý zapojený žák dostal sportovní láhev s logem projektu. Školy získávají body za výsledky svých družstev v soutěžích i za pořádání obvodních a okresních kol.

Město Ostrava uvolnilo na Ostravské sportovní hry ze svého rozpočtu zhruba 1,05 milionu korun, určených na dresy a sportovní lahve pro děti, na ceny do soutěží a na uspořádání Velkého sportovního dne. Informace o projektu i průběžný bodový stav najdou zájemci na webové adrese https://orostrava.assk.cz/

Ambasadorka projektu Michaela Kubečková